דיווח: אפל חותכת בייצור של 10 מיליון יחידות אייפון 13 בשל מחסור בשבבים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) מתכוננת לחתוך בייצור של סדרת האייפון 13 בלפחות ב-10 מיליון יחידות לשנת 2021 כך מדווח עיתון Bloomberg היום (שלישי, 12.10). הדיווח שהוביל לירידת המניה של אפל ב-1%.

הדיווח לא זר לנו, אפל בעצמה הודיעה למשקיעים לפני מספר שבועות כי תתכן האטה בייצור של סדרת האייפון 13 ובמוצרים נוספים כמו טאבלט האייפד, מחשבי המק ועכשיו גם בסדרת השעון החכם האפל ווטש סדרה 7. וזאת בשל מחסור בשבבים מסביב לעולם, ולא רק אצל חברת אפל. חברות ייצור המכוניות שנפגעו הכי הרבה עד כה, לא מספיקות לייצר מספיק רכבים, גם כאן בגלל מחסור בשבבים.

iPhone 13 Pro Max | תמונה: אלדד מטמון

באפל הודיעו לשאר היצרניות של החלפים וייצור האייפונים לחתוך את הייצור בלפחות ב-10 מיליון יחידות וזאת בשל מחסור בייצור שבב האפל A15 ביוניק, ובחלקים נוספים. מה שגורם למחסור במכשירי אייפון 13 מסביב לעולם, וגם בישראל צפוי מחסור של מלאי בהשקה שתערך ביום חמישי הקרוב ב-14 באוקטובר.

תמונה: צילום מסך

איידיגטל כבר הספיקה להודיעה ללקוחות החברה שביצעו רכישה מוקדמת כי מספר לא קטן של רוכשים יאלצו להמתין עד למספר שבועות לקבלת המכשיר שהוזמן, כאשר לא כל הרוכשים בהזמנה המוקדמת יקבלו את המכשירים ביום חמישי הקרוב.

ב-18 באוקטובר צפויה אפל לחשוף את מחשבי המקבוק פרו החדשים שלה באירוע השנתי, ה-14 וה-16 אינץ’ בעלי מעבד ה-M1X וכנראה גם אוזניות חדשות לסדרת האיירפודס ומוצרים נוספים. ולא רק, ב-28 באוקטובר, אפל תערוך את ישיבת המשקיעים בה תציג החברה את הרבעון האחרון, שם גם תחשוף החברה את מספר האייפונים שנמכרו בחודש וחצי האחרונים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra