חנות האפליקציות אפסטור \ תמונה: אפל

משנה גישה: אפל תאפשר לבצע רכישות מחוץ לחנות האפליקציות

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

ברייקינג ניוז: חברת אפל (Apple) מודיעה היום (חמישי, 01.09) כי לראשונה תאפשר למפתחי אפליקציות עם שירותים בתשלום להירשם לשירותים מחוץ לחנות האפליקציות האפסטור (App Store).

מדובר בצעד ראשון של חברת אפל שלראשונה תאפשר למפתחי אפליקציות להימנע מתשלום של 30%, ולהפנות את המשתמשים להירשם לשירות דרך הדפדפן החל מתחילת 2022. לאחר לא מעט תלונות מצד המפתחים, חקירות כנגד חברת אפל ולא מעט בעיות של תחרות, הוחלט בחברה כי מעתה מפתחים יוכלו לוותר על ההרשמה לשירות דרך האפליקציה עצמה, מה שגרם לאפל להרוויח 30% על כל רכישה של שירות.

אפליקציות כמו נטפליקס ואחרות מאפשרות כבר היום לעקוף את חוקי האפסטור ולהרשם לשירות דרך אתר החברה. אך המשתמשים שנכנסים בפעם הראשונה לאפליקציה, אינם מודעים לכך כי ההרשמה בתוך האפליקציה בעצם מעבירה באופן אוטומטי לחברת אפל לא מעט כסף.

ההחלטה שהובילה היום את חברת אפל לאפשר זאת, היא נציבות הסחר הפדרלית של יפן (Japan Fair Trade Commission) שפתחה בחקירה ב-2019 כנגד אי שיווין ומונופול של חברת אפל כנגד המפתחים, אותה חקירה שהובילה את חברת אפל להודיע על ההחלטה לאחר הסכם שנחתם בין השתיים, מה שהוביל את הנציבות הסחר הפדרלית של יפן להודיעה כי היא סוגרת את החקירה כנגד חברת אפל.

חברת אפל היתה בכותרות בשנים האחרונות בכל הנוגע לחתיכה שהיא לוקחת מהעוגה של המפתחים, ורק לאחרונה הודיעה החברה כי מפתח שלא יגיע למכירות בגובה של מיליון דולר בשנה, יהיה מחוייב לשלם לאפל 15% מסך כל הרכישות מהאפליקציה בחנות האפסטור.

מתוך הפרסומת כנגד אפל \ תמונה: צילום מסך

זוכרים את Epic עם משחק הפורטנייט? החברה החליטה להוסיף מערכת תשלומים עצמאית בתוך המשחק, מה שהוביל את חברת אפל לחסום את המשחק ולא לאפשר לחברה להוציא עדכונים, ואף חסימה מלאה של מערכת התשלומים. עד היום מתנהל לו קרב משפטי שחושף לא מעט סודות ומיילים שנשלחו בתוך חברת אפל, אשר לראשונה מופיעים כעדויות בבית המשפט.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *