דיווח: שירות Apple Pay צפוי להתחיל לפעול בישראל בתחילת מאי [עדכון]

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

עדכון (27.04): כפי שפורסם בתקשורת בישראל,,שירות התשלומים אפל פיי יושק ביום רביעי הבא ב5 במאי. כך גם נודע למערכת האתר. אנו כולנו תקווה כי השירות אכן יושק בשבוע הבא ללא דחייה. 

הבוקר פורסם בכלכליסט כי ״אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, החברה צפויה להשיק את אפל פיי בישראל בשבוע הראשון של מאי״ – דבר שאם אכן יקרה יסמל את תחילת השימוש בארנקים דיגיטליים עבור משתמשי אייפון בישראל.

בכלכליסט לא מסגירים את המקור או מאיזה כיוון ״הדיווח הבלעדי״ מגיע, אך הזמנים אכן מסתדרים עם המידע שקיבלנו באופן אישי כבר בזמן האירוע האחרון של מאסטרקארד, שם נאמר לנו כי שירות אפל פיי יושק בישראל לפני חודש יוני. זאת לאחר שכבר ראינו לא מעט ראיות על מוכנוּת האפליקציות להתחיל לעבוד עם אפל.

כל הגורמים המעורבים בתהליך (אולי מלבד אפל עצמה) מאשרים שהנחת התשתית בישראל מוכנה, כאשר למעלה מ40% מהעסקים כבר תומכים באפשרות התשלום החדשה. דבר שהתאפשר לא מעט בזכות השחקניות האחרות בשוק הישראלי שמציעות אפשרות תשלום בנגיעה במכשירי אנדרואיד.

בין השחקניות שמוכנות לעבוד עם אפל בישראל (ותפסנו צילומי מסך שלהם לפני שירדו) תמצאו את בנק אוצר החייל (הבנק הבינלאומי), בנק לאומי, פפר, ישראכרט ועוד.

עיבוד תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

לעומת משתמשי אנדרואיד, שם ניתן לבחור את אפשרות התשלום הדיגיטלית המועדפת עליכם, משתמשי אייפון של אפל נדרשים לעבוד באמצעות שירות אפל פיי בלבד. כניסת השירות לישראל יסמל את יריית הפתיחה של התשלומים הדיגיטליים עבור משתמשי האייפון בישראל, ויגביר את התחרות בין ספקיות האשראי השונות.

על פי דיווחים, שירות אפל פיי היה אמור להכנס לישראל כבר במהלך שנת 2020 אך נדמה שהקורונה שיבשה את התוכניות וכניסת השירות נדחתה עד לבחינת הרגע המתאים. אם הדיווח של כלכליסט אכן נכון, אנחנו צפויים לראות את השירות פועל בישראל החל מהשבוע הראשון של חודש מאי 2021.

 

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch