משקפי מציאות מדומה ה-Quest 2 \ תמונה: מטא Oculus

משקפי המציאות מדומה VR של אפל יהיו זמינות כבר ב-2022; לא זולות בכלל

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) עובדת בימים אלו על קטגוריה חדשה אליה היא מתכוונת להיכנס כבר בשנה הבאה (2022), משקפי מציאות מדומה (VR) כך עולה מתוך פרסום מאתר בלומברג על ידי מארק גרומן בעל רקורד ארוך שנים בכל הנוגע להדלפה של מוצרי ושירותי אפל.

המשקפיים החכמות של אפל? \ תמונה: MacRumors

המשקפיים החדשות יהיו דומות לאלו של פייסבוק ה-Oculus Quest 2, ויעבדו על סוללות אשר נטענות עם מאוורר פנימי. על פי הדיווח, המשקפיים של אפל יהיו עשויות מבד רך וכרגע החברה עובדת על המשקל והנוחות. באפל אף בודקים מספר אפשרויות של מצלמות חיצוניות המותקנות על גבי המשקפיים שיאפשרו לבצע פעולות VR כמו מקלדת וירטואלית ועוד.

השלט של המשקפיים הודלפו לצד משחק \ תמונה: MacRumors

על פי גרומן, אפל מתכוונת להשיק את המשקפי ה-VR כבר בשנה הבאה (2022) אבל במתכונת קצת שונה. כיום באפל עובדים על הפרויקט בין 1000 ל-1500 אנשים. למשקפיים עדיין אין שם או מחיר, אבל שם הקוד הוא N301 והן צפויות להיות יקרות. יקרות כל כך שאפל מתכוונת להציע יחידה אחת למכירה ביום בחנות פיזית, ועד 200 אלף יחידות בשנה הראשונה. בדומה לשאר מוצרי אפל, גם כאן החברה תציע עדכוני תוכנה והתממשקות מלאה מול האייפון. גרומן מדגיש כי לא נצטרך את האייפון על מנת להשתמש במשקפיים, אבל לנו ההרגשה כי אפל תחייב התממשקות בין האייפון למשקפיים על מנת לקבל עדכוני תוכנה וניהול של המשקפיים בדיוק כפי שעשתה עם השעון החכם בתחילת דרכו.

לא רק AR, באפל עובדים על משקפי מציאות רבודה (AR) אשר יהיו דומות לאלה שהציגה גוגל לפני מספר שנים. אלו שני פרוייקטים שונים שיעבדו באופן שונה, כאשר המשקפיים של אפל ה-AR יראו בדיוק כמו משקפיים שמש או ראיה רגילות שיכילו מצלמה מיקרופון ורמקול. ג׳ון פרוסאר פרסם לפני מספר חודשים את שם מערכת ההפעלה שעושה בה שימוש אפל והיא ה-

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra