הרשת החברתית Parler \ תמונה: Parler

אפל וגוגל הסירו את אפליקציית הרשת החברתית Parle; אמזון סגרה את האחסון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בימים האחרונים אנו עדים לשינויים קיצוניים שנעשים ברשתות החברתיות המובילות של פייסבוק וטוויטר. בתחילה, חשבונו של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ נחסם למשך כ-12 שעות בטוויטר, ובפייסבוק למשך כ-24 שעות. לאחר מכן, פייסבוק (Facebook) הודיעה כי היא חוסמת את החשבון למשך כשבועיים, גם בפייסבוק וגם באינסטגרם (Instagram).

לאחר מכן, הגיעה הפצצה: הרשת החברתית טוויטר (Twitter) בה נהג נשיא ארה״ב לשתף את העולם בלא פחות מעשרה ציוצים ביום, הודיעה במפתיע כי לאחר שבחנו את התוכן שפרסם הנשיא, כי הם חוסמים את החשבון לצמיתות, ואיתו גם כל הציוצים. לא רק לנשיא, גם משפחות וצוות רחב של אנשים מהממשל בארה״ב נחסמו במפתיע ללא כל הודעה מוקדמת. לאחר מכן, הנשיא החל לצייץ מהחשבון הרשמי של נשיא ארה״ב, והציוצים נמחקו במהירות הבזק.

החשבון הרשמי של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ בטוויטר

מאז אותה שרשרת של אירועים, רבים מהמשתמשים הרגישו כי אין באפשרותם לכתוב על כל מה שעולה על רוחם ולהביע את הרגשות שלהם באופן כזה, שטוויטר ופייסבוק לא יסגרו להם את החשבון. לכן, לא מעט מהם עברו לרשת החברתית Parler (“לדבר” בצרפתית) שהוקמה באוגוסט 2018 על ידי ג’ון מייץ ונחשבת כחלופה לטוויטר ופייסבוק. הרשת משווקת כפלטפורמת מדיה חברתית נטולת צנזורה המתמקדת בהגנה על זכויות המשתמשים.

הפוסט של מייסד Parler מוקדם יותר היום \ תמונה: צילום מסך

בגוגל ובאפל זיהו קפיצה חריגה בהתקנות של האפליקציה, עם למעלה מ-210,000 התקנות – מה שהפך אותה מיידית במקום הראשון בחנויות האפליקציות. הראשונה לזהות היתה גוגל (Google) שהסירה את האפליקציה באופן מיידי מכיוון שהתוכן בה עובר על תנאי השימוש. אפל עצמה נתנה ל-Parler כ-24 שעות על מנת לשנות את הניהול באפליקציה ולמחוק תכנים (יותר נכון, לצנזר), אך מייסד האפליקציה ג׳ון מייץ כתב כי אין בכוונתם לשנות את מדיניות חופש הדיבור בה, ולכן שינויים שכאלה לא יעשו. לצערנו, גם אפל (Apple) הספיקה להסיר את האפליקציה מחנות האפליקציות שלה.

אחד המשתמשים מציע להפציץ את מרכזי האחסון של אמזון \ תמונה: צילום מסך

כאשר תגובה אחת לפוסט שפרסם מייסד החברה גרמה גם לאמזון (Amazon) שאחראית על האחסון של האפליקציה, להודיע כי היא תסיים את ההתקשרות מולם וכי האפליקציה והאתר ירדו מהאוויר ביום ראשון בלילה. וזאת לאחר שמשתמש הציע להקים רשת של פצצות ולהפציץ את מרכזי האחסון של אמזון ה-AWS. מלבד אותה תגובה, באמזון מצאו תוכן נוסף כנגדם והוחלט כי התכנים שפורסמו ולא צונזרו על ידי האפליקציה, לרדת בשעות הקרובות מהאוויר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra