החשבון הרשמי של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ בטוויטר

טוויטר פייסבוק ואינסטגרם השהו את החשבונות של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ [עדכון: נחסם לתמיד]

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה
עדכון: היום (שישי, 07.01) הרשת החברתית טוויטר (Twitter) מודיעים כי החשבון האישי של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ נחסם לצמיתות. פייסבוק ואינסטגרם מצידם, השעו את החשבון של דונלד טראמפ למשך שבועיים, עד השבעת נשיא ארה״ב הנבחר והנכנס לתפקיד ג׳ו ביידן.

מטוויטר נמסר: ״לאחר שבחנו את הציוצים האחרונים מחשבונו של @realDonaldTrump, התוכן שמסביב לאותם הציוצים – החלטנו לחסום לצמיתות את החשבון בשל חשש מדברי שנאה ואלימות בעתיד״, כך נכתב בחשבון האבטחה הראשי של טוויטר. הרשת החברתית היוותה לנשיא במה במשך שנים רבות בהן השתלח באנשים וכתב את כל העולה על רוחו בלי שום צנזורה ממכשיר אייפון פרטי. לטוויטר נמאס, ולכן החשבון האישי ועם למעלה מ-88 מיליון עוקבים נחסם לצמיתות. לא ברור מה תהיה הפלטפורמה שיבחר להשתמש בה בעתיד, אם בכלל ימצא כזאת.

פייסבוק עדיין אינה חסמה את החשבון האישי לצמיתות אלא חסימה זמנית של שבועיים עד להשבעת ג׳ו ביידן. אנחנו כמובן נמשיך לדווח ולעדכן.

 

 

בשל המהומות אמש (רביעי, 06.01) בארה״ב בבירה בוושינגטון, נשיא ארה״ב דונלד טראמפ בסדרת ציוצים ווידאו שפרסם ברשתות החברתיות, הביא את עצמו לחסימה זמנית מטוויטר פייסבוק ואינסטגרם למשך 24 שעות.

בית הנבחרים התכנס אמש להצביע על כניסות של נשיא ארה״ב הנכנס ג׳ו ביידן, כאשר במהלך הקראת ההצבעות נכנסו אלפי אנשים אל בניין הקפיטל (בדומה לכנסת), והפריעו להצבעת הקולות. מה שהוביל את נשיא ארה״ב לצייץ בטוויטר כפי שהוא נוהג ולפרסם סטטוסים בפייסבוק, והמשיך להלהיט את הרוחות.

בשל אותן סדרת ציוצים, בתחילה הוחלט בטוויטר כי על נשיא ארה״ב למחוק את הציוצים והוידאו שפרסם, וזאת לאחר שחשבונו הושה למשך כ-12 שעות. אם יבחר שלא להסיר את הציוצים שכבר נמחקו על ידי טוויטר עצמה, החשבון יישאר חסום לצמיתות.

המייל הפנימי שנשלח לעובדי פייסבוק על ידי מארק צ׳וקרברג

לאחר טוויטר, בפייסבוק ובאינסטגרם לקחו החלטה להשהות את החשבונות של נשיא ארה״ב למשך 24 שעות. צעד חמור יותר מזה של טוויטר. כאשר עוד לא ברור האם הציוצים יימחקו לצמיתות על ידי נשיא ארה״ב או שמה ישארו וחשבונו שהוא כל כך אוהב לטפח יישאר סגור לצמיתות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *