דיווח: בקרוב ניתן יהיה להתקין אפליקציות אנדרואיד על גבי חלונות 10

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת מיקרוסופט (Microsoft) איפשרה אי שם ב-2016 להתקין אפליקציות אנדרואיד עם קבצי APK על גבי מערכת ההפעלה חלונות 10. לצערנו, האפשרות היתה קיימת לזמן קצר בגרסאות הפיתוח של המערכת ולבסוף במיקרוסופט הוחלט לגנוז את הפרוייקט.

סייר הקבצים החדש במערכת ההפעלה חלונות 10? \ תמונה: מיקרוסופט
סייר הקבצים החדש במערכת ההפעלה חלונות 10? \ תמונה: מיקרוסופט

אבל נראה כי העדכון הגדול הבא “Sun Valley” (עמק השמש) עבור מערכת ההפעלה חלונות 10 שיצא בסתיו 2021 יביא עימו לא מעט חידושים למערכת ההפעלה. לאחר שאפל הציגה את macOS Big Sur 11, שמאפשרת לראשונה להתקין אפליקציות מהאייפון והאייפד על גבי מחשבי המק עם שבב ה-M1, ובנוסף יישרה קו ביו מערכות ההפעלה עם ווידג’טים מרכז בקרה ועוד.

מיקרוסופט עצמה מעוניינת לעשות מהלך דומה, בו החברה תציג עיצוב רענן ראשון למערכת ההפעלה מאז שזאת יצאה לפני כמה שנים. השינוי יהיה באייקונים שעוד לא השתנו, במרכז ההתראות והפקודות, לוח בקרה חדש, תפריט התחל רענן, חלונות עם פינות מעוגלות, סייר הקבצים החדשים ועוד.

עיצוב רענן macOS Big Sur \ צילום: אפל

העיצוב החדש יגיע בעדכון הגדול הבא עבור מערכת ההפעלה חלונות 10, אבל לא רק – נראה כי מיקרוסופט מתכוונת לאפשר למפתחים לבצע התאמה של אפליקציות שפותחו למערכת ההפעלה האנדרואיד שיופעלו על גבי חלונות 10 בקבצי APK. אך חשוב לציין, כי חלק מהאפליקציות דורשות לעשות שימוש בשרותי גוגל כך שאלה לא יהיו זמינים למשתמש.

כיום, אם יש ברשותכם מכשיר אנדרואיד ומכשירי סמסונג, ניתן לסנכרן את המכשיר עם אפליקציית My Phone, ולבצע מראה של האפליקציה על גבי מערכת ההפעלה חלונות 10 ישירות מהסמארטפון. בנוסף גם ניתן לקבוע קיצור דרך לאפליקציה בשורת המשימות, אבל זאת לא רצה באופן מלא. לכן מיקרוסופט תאפשר לעשות זאת עם פרוייקט חדש שנקרא “פרוייקט לאטה (Latte)”.

מסך התחל החדש חלונות 10 \ צילום: מיקרוסופט

אז האם מיקרוסופט תצליח במקום בו היא נכשלה כל כך הרבה פעמים ותצליח להביא למשתמשים את האפליקציות העכשוויות למשתמשי חלונות 10 עם חנות האפליקציות ה-Microsoft Stote?

אנחנו כמובן נמשיך לעדכן ולדווח בכל הקשור לעדכון הגדול הבא עבור מערכת ההפעלה חלונות 10.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra