מסך התחל החדש חלונות 10 \ צילום: מיקרוסופט

מיקרוסופט עובדת על עיצוב חדש למערכת ההפעלה חלונות 10; שם קוד “עמק השמש”

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מזה 5 שנים מאז השיקה מיקרוסופט (Microsoft) את מערכת ההפעלה חלונות 10, לא זכינו לרענון עיצובי של ממש. אז נכון, החברה משיקה לפחות 2 עדכונים שנתיים שכוללים שיפורים ויכולות חדשות במערכת ההפעלה והוספה (ולא מעט הסרה) של פיצ’רים חדשים.

[videopress Iij4VUqF]

במהלך השנים, עדכנה מיקרוסופט את נראות המערכת. אבל לא רענון עיצובי של ממש. בכל עדכון המערכת מקבל תוספות חדשות אבל לצערנו מיקרוסופט עושה גם את ההפך, ומסירה פיצ’רים חדשים ויכולות שהיו כחלק מגרסאות הניסוי שמועברות לתוכנית הפיתוח ה-Windows Insiders. החברה ניסתה ב-3 שנים האחרונות לרענן מעט את העיצוב עם שפת עיצוב חדשה הנקראת Fluent Design. אך נראה כי מיקרוסופט מתכוננת לשינוי של ממש.

הכירו את שם הקוד Sun Valley (עמק השמש)

בחודשים הקרובים נעדכן לא מעט בכל הקשור לשם הקוד החדש עבור העדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה חלונות 10. במיקרוסופט נמנעים בכל מצב בלשנות את מספר המערכת, וכי נראה שחלונות 10 כאן להישאר עוד שנים ארוכות. “עמק השמש” הוא שם הקוד לעדכון הגדול הבא עבור מערכת ההפעלה ובמיקרוסופט עובדים בימים אלו לגיבוש רעיונות ופגישות פנימיות לעדכון הבא, כאשר הדגש העיקרי הוא – שינוי נראות המערכת והחידושים בה.

על פי אתר Windows Central, זאק באודן מדווח כי מיקרוסופט מתכננת להשיק את העדכון לקראת חודש אוקטובר 2021 אם הכל יעבוד כשורה. השינוי העיקרי הוא העיצוב, החל מפינות מעוגלות לחלונות, תפריט התחל חדש (יזכיר במעט את תפריט ההתחל מחלונות 10X), מרכז בקרה, סייר הקבצים ועוד. מיקרוסופט תשנה כל פינה במערכת ותתאים אותה במלואה למצב כהה שזה יהיה מותאם לכל פינה ולכל חלק במערכת ההפעלה. כיום ישנו מצב כהה במערכת, אבל ישנם עוד חלקים שאינם הותאמו במלואם.

מסך ההתחל החדש מחלונות 10X לחלונות 10 עמק השמש? \ צילום: אילוסטרציה בראד סאמס

אייקונים ישנים שעדיין נראים במערכת ההפעלה שאנו עוד מכירים ממערכות ההפעלה XP ומעלה יעלמו ויחליפו אותם אייקונים חדשים מותאמים. תפריט ההתחל כולו יעבור שינוי של ממש ויותאם לעיצוב עדכני וזה יהיה בדומה למערכת ההפעלה חלונות 10X שבוטלה.

סייר הקבצים (File Explorer)

אך החלק בו לא נגעה מיקרוסופט שנים הוא דווקא סייר הקבצים (ה-File Explorer), העיצוב אותו עיצוב מאז השקת מערכת ההפעלה חלונות 7. ונראה כי מיקרוסופט מתכוננת לרענן את העיצוב והפונקציונאליות של סייר הקבצים בעדכון ה-“Sun Valley” שצפוי לצאת בשנה הבאה. עוד לא ברור מה יהיו השינויים, אך וידאו שהעלתה מיקרוסופט לציון מיליארד משתמשים חשף לא מעט פיצ’רים עליה עובדת מיקרוסופט. בוידאו ניתן היה לראות את סייר הקבצים החדש, אך מהר מאוד מיקרוסופט הסירה את הוידאו והעלתה אותו לאחר שעבר עריכה והפיצ’רים שנחשפו בו נעלמו.

סייר הקבצים החדש במערכת ההפעלה חלונות 10? \ תמונה: מיקרוסופט

עוד מדווח אתר Windows Central, כי כרגע התוכנית להשיק את העדכון בחודש אוקטובר 2021, אבל תוכניות לצוד. מיקרוסופט עצמה הודיעה כי היא מתכוננת לרענן את מערכת ההפעלה חלונות 10 ב-2021, ונראה כי על פי הדיווח שאכן מאשר את התוכניות של החברה כרגע נמצא בשלבים הראשונים שלו.

אנחנו כמובן נמשיך לעדכן ולדווח אודות העדכון הגדול הבא “Sun Valley” (עמק השמש) של מערכת ההפעלה חלונות 10 עם עיצוב רענן והוספה של פיצ’רים חדשים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *