תמונה: The Verifier

אפל מורידה את העמלה שהיא גובה ממפתחי אפליקציות ל-15 אחוזים

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

בצעד מפתיע אפל (Apple) הודיעה היום על הורדת העמלה שהיא גובה ממפתחים, ל-15 אחוזים בלבד. ההודעה היא חלק מתוכנית כלכלית חדשה של החברה עבור “עסקים קטנים” המרוויחים פחות ממיליון דולרים בשנה.

כידוע, על כל רכישה שנעשית דרך אפליקציה במוצרי אפל השונים, אפל גובה עמלה קבועה של 30 אחוזים מסך הרכישה.  בין כל החברות הגדולות שמציעות את מרכולתן בחנות של אפל, קיימים גם מפתחים קטנים שנאלצים לשלם את אותו “מס” שלעיתים יוצא להם לא משתלם, או מאלץ אותם לגבות מחיר גבוה יותר. כעת אפל מציעה תמריץ לאותם מפתחים קטנים אשר מרוויחים פחות ממיליון דולר בשנה, ומאפשרת להם לשמור לעצמם עוד 15 אחוזים נוספים.

תמונה: אפל

הקריטריונים המלאים צפויים לצאת בדצמבר, אך באופן כללי אלו הם התנאים של התכנית החדשה לעסקים קטנים:

  • מפתחים קיימים אשר הרוויחו מתחת למיליון דולר בשנת 2020 מכל האפליקציות שלהם, או מפתחים חדשים שנכנסים רק עכשיו עם אפליקציות לחנות.
  • מפתחים שהצטרפו לתוכנית ועברו את מיליון הדולר בשנה שבאה לאחר מכן, ישלמו 15 אחוזים על המיליון הראשון, וישלמו את העמלה הסטנדרטית (30 אחוזים) על היתרה.
  • מפתח שלא הגיע למיליון דולר בשנה עתידית, יוכל להמשיך בתוכנית גם בשנה אחריה.
  • מפתחים יצטרכו להצטרף לתוכנית בצורה עצמאית, לכן מי שלא יצטרף אך הרווחים שלו הם מתחת למיליון דולר בשנה, לא יוכל להנות מהעמלה המופחתת.

הצעד החדש מצד אפל מפתיע לטובה וזאת מאחר שמפתחים רבים זעמו בשקט על העמלה הגבוהה אך קיבלו את הבשורה בלית ברירה, כי אלו החוקים וזהו התשלום עבור כל מי שרוצה לקחת חלק באקוסיסטם של אפל. יחד עם זאת, היו כמה שהתרעמו על העמלה הגבוהה ואפילו לא חסכו מביקורת, כדוגמת ספוטיפיי שמוכרת מנויים לשירות מחוץ לאפליקציה, וכן הסאגה המדוברת של פורטנייט.

מה אתם חושבים על הצעד החדש של אפל? האם היא נשברה והתכופפה לאור הביקורת או שמדובר בצעד התנדבותי שבא לקדם את העסקים הקטנים באמת? שתפו אותנו בתגובות או בואו לדבר איתנו על זה בקבוצת הטלגרם שלנו

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *