חברת OPPO חשפה את OPPO X 2021 – מכשיר קונספט בעל מסך נגלל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

חברת ‘אופו’ (OPPO), אחת מיצרניות הסלולר הגדולות בסין, קיימה אתמול את אירוע החדשנות המקוון שלה, INNO Day, שם חשפה את הדור הבא של משקפי המציאות הרבודה OPPO AR Glass 2021, וכן סמארטפון קונספט חדש בשם OPPO X 2021 בעל מסך נגלל.

מסך נגלל, לא מתקפל OPPO X 2021

המכשיר החדש מגיע עם מסך בגודל 6.7 אינץ’ כמעט ללא שוליים, אשר מסוגל “להמתח” עד לגודל של 7.4 אינץ’. על פי החברה, מנגנון הגלילה כולל לא פחות מ-12 פטנטים ייחודיים, מתוך סך של 122 פטנטים המצויים במכשיר כולו.

בשוק בו כולם מתחילים להתפעל ממסכים מתקפלים, נראה שהחזון של OPPO מוביל יותר לתחום המסכים הנגללים. אם נחשוב על זה, תנועת הגלילה מאפשר מעבר חלק יותר בין מצב “פתוח” ל”סגור” וכן ניתן לגשר את פער העובי, שכן מכשיר מתקפל דורש מסגרת אחידה לכל אורכו, מה שיוצר מכשיר עבה יותר במצב סגור, לעומת מסך נגלל, כמו במקרה של ה-OPPO X 2021 כאן, בו המכשיר מגיע עם מסגרת פנימית ומסגרת חיצונית שעוטפת אותו, מה שמצמצם את העובי ההכרחי לייצור המכשיר.

תמונה: OPPO

מנגנון הגלילה מופעל על ידי זוג מנועים חשמליים מובנים, המאפשרים לפתוח את המכשיר בלחיצת כפותר וכן לשלוט בהגדלה באופן ידני עד לגודל הרצוי. המסגרת שהטמיעה OPPO שומרת על יציבות חזקה בזמן פתיחה וסגירה של המכשיר.

 

OPPO AR Glass 2021

לצד מכשיר הקונספט הציגה החברה גם את משקפי המציאות הרבודה OPPO AR Glass 2021, שהם דור שני אחרי הזוג הקודם שהושק ב-2019, והם מגיעים במשקל נמוך יותר, עם חוויית צפייה הזהה לטלוויזיית 90 אינץ’. בנוסף, OPPO שיפרה את מיפוי השטח וידי המשתמש לעד 21 נקודות נפרדות לחוויה חלקה יותר ושימוש משופר.

מעבר לחשיפת המוצרים, OPPO לא סיפקה יותר מדי פרטים נוספים ולכן לא ברור מתי נוכל לראות את מכשיר הקונספט מגיע לצרכן הסופי. בכל מקרה, אנחנו אהבנו את הכיוון הנגלל על פני המתקפל. ואתם?

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch