החל מאנדרואיד 12: גוגל תאפשר התקנת חנויות אפליקציות נוספות מלבד הגוגל פליי סטור

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

גוגל (Google) מודיעה היום (רביעי) כי החל מהעדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה אנדרואיד (אהם, אנדרואיד 12), החברה תאפשר התקנת חנויות אפליקציות נוספות לצד חנות האפליקציות של החברה, הגוגל פליי סטור ( Google Play Store).

ההודעה שיצאה היום מענקית החיפוש מעט מפתיעה, החל מאנדרואיד 12 בעצם ניתן יהיה בקלות על פי ההודעה שפורסמה היום, להתקין חנויות אפליקציות צד ג’. לא ברור כיצד גוגל עצמה מתכוונת לעקוף ואף לעקוב אחר כל האפליקציות שיגיעו מאותן חנויות וכיצד זה עומד להתבצע.

בגוגל מדברים על כך שהם לא מתכוונים להתפשר בכל הקשור לאבטחה ובשלב זה לא ברור כיצד החברה מתכוננת לאשר את אותן חנויות אפליקציות, והתקנת האפליקציות עצמן. כידוע, באנדרואיד בתור מערכת הפעלה פתוחה, ניתן להתקין אפליקציות על ידי הורדת APK והתקנת האפליקציה ללא סריקה או מעבר דרך חנות האפליקציות הפליי סטור.

דוגמה טובה להתקנת APK חיצוני, היא איך לא – מפתחת המשחק פורטנייט Epic שמאפשרת להתקין את המשחק ללא הצורך להתקין מחנות האפליקציות של גוגל. וזאת בשל העובדה כי על Epic להעביר לגוגל 30% על כל רכישה שנעשית בתוך המשחק.

פיתרון יעיל לוואווי?

מעט מפתיעה העובדה כי גוגל תאפשר התקנת חנויות אפליקציות נוספות לצד זו של הפליי סטור. אנו מקווים כי אכן החברה לא תתפשר על האבטחה ותאפשר התקנה שכזאת.

בנוסף מעדכנת גוגל כי רק 3% מכלל האפליקציות בגוגל פליי סטור משתמשות במערך החיוב של גוגל ברכישות בתוך האפליקציה. דבר שהיא כמובן מעוניינת להגביר ולא לאפשר לאותם מפתחים לעקוף את מערך הרכישה, ובכך מפסידה גוגל מיליוני דולרים אם לא מיליארדים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra