גוגל מפות \ תמונה: אבי דוד The Verifier

בקרוב ניתן יהיה לעקוב אחר התפרצות מקרי קורונה על גבי ה-Google Maps בזמן אמת

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

גוגל (Google) עובדת בימים אלו על הוספת שכבה שתופעל על ידי המשתמש ותציג מידע בזמן אמת היכן יש הכי הרבה מקרי התפרצות של קורונה (Covid-19) על גבי שרות המפות ה-Google Maps כך מדווחת ג’יין וונג בחשבון הטוויטר שלה.

מתכוננים לטייל בקרוב למדינה ורוצים לדעת האם האזור בטוח מפני התפרצות הקורונה? גוגל בקרוב תוסיף אפשרות באפליקציית המפות ה-Google Maps לראות את ההתפרצות בזמן אמת. כל שהמשתמש צריך לעשות, זה לחפש אחר המדינה אליה הוא מעוניין לטייל ולעבור לאופציית השכבות ולבחור ב-Coivd-19, אז ניתן יהיה לראות את מספר הנדבקים.

התפרצות קורונה בגוגל מפות \ תמונה: ג’יין וונג טוויטר

למשל בישראל יש את הנתונים בזמן אמת שמספק משרד הבריאות ומוצג באתר, כך שלגוגל יש את המידע העדכני והאמין ביותר מגוף ממשלתי אשר מספק את הנותנים. כך שאנו מקווים לראות את האפשרות בישראל בנוסף לצד מדינות נוספות וכי מדובר בצעד חשוב מצד גוגל להוסיף אפשרות שכזאת לאפליקציה ולשרות המפות ה-Google Maps.

לאחרונה הודיעו גוגל ואפל בשיתוף פעולה ראשון, אשר מאפשר למדינות להשתמש בהתראות הקורונה. אותן התראות מאפשרות למשתמשים בעלי מכשירי אייפון ואנדרואיד לעדכן כי הם נדבקו בקורונה או כי הם היו קרובים לאזור שבו נדבקו ועליהם להיכנס לבידוד. בישראל עדיין לא עושים שימוש בטכנולוגיה, וכך גם מדינות נוספות.

התפרצות קורונה בגוגל מפות \ תמונה: ג’יין וונג טוויטר

אם בישראל יברחו להשתמש באפשרויות שמציעות אפל וגוגל, אולי זה יוריד את ההתערבות של השכב על מנת לדעת היכן נמצאים חולי הקורונה בזמן אמת ולא לחדור לפרטיות המשתמש.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *