ווטסאפ חוזרת לעבוד על “מצב חופשה” לאנדרואיד ושיפור העיצוב בשליחת תמונות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אפליקציית המסרים הפופולרית ווטסאפ (WhatsApp) ממשיכה לעבוד כרגיל (כשהיא לא נופלת) ולהתאים את עצמה לחיי היום יום שלנו. הפעם בגרסת הבטא ששיחררה החברה, נמצאו שוב עדויות כי החברה חזרה לעבוד על “מצב חופשה” (Vacation Mode) למשתמשי אנדרואיד, לצד שיפורי עיצוב בכל הקשור לשליחת תמונות והעלאתן לסטטוס, או איך שכולם קוראים לו – ה”סטורי של הווטסאפ”.

את מצב החופש כבר ראינו לראשונה לפני כשנתיים כאשר שוחררה גרסת הבטא למכשירי iOS.  כשנה לאחר מכן החלה החברה לפתח את הפיצ’ר עבור משתמשי אנדרואיד אך לאחר זמן מה הפיתוח נפסק, עד לימים אלה.  בגרסאת הבטא האחרונה ששוחררה לחנות האפליקציות של גוגל, הבחין Wabetainfo, זה שעוקב אחרי כל פסיק וצעד של האפליקצייה הפופולרית, כי החברה החזירה לפיתוח את מצב החופשה לצד פיצ’ר נוסף שמיישר קו עם האפליקציות האחיות – אינסטגרם ופייסבוק.

מצב החופשה

כאמור, מצב החופשה מאפשר למעשה להשתיק קבוצות ששלחנו לארכיון. נכון לעכשיו, כל צ’אט שנעביר לארכיון, גם אם זו קבוצה, יחזור לרשימת הצ’אטים ותתריע כשמישהו ישלח הודעה. מצב חופשה מונע את הסיטואציה הזו ומשאיר את אותו צ’אט מושתק.

בבטא החדשה שיצאה נראה שווטסאפ ביצעה כמה שיפורים למצב החדש ומרגע הפעלת הפיצ’ר, כל צ’אט שיחזור מהארכיון, יחזור תחת סקטור חדש בתפריט הצ’אטים שייקרא “צ’אטים מהארכיון”.

בלחיצה על כל אחד מהצ’אטים האלה יתגלה תפריט נוסף של “התראות”, בו תוכלו לשלוט אם אתם רוצה לקבל התראה על כל הודעה חדשה באותו צ’אט, וכן גם לסמן שהצ’אט ייעלם בצורה אוטומטית אם לא נעשתה בו פעילות במשך חצי שנה.

תמונה: wabetainfo
תמונה: wabetainfo

שיפור יכולות העיצוב

את הפיצ’ר הבא אתם כנראה מכירים מאינסטגרם או פייסבוק כשאתם מעלים תמונה חדשה לסטורי. בעדכון הבטא התגלו גם קווי מתאר המאפשרים לכם למקם תוספות על התמונות בצורה קלה יותר. כך לדוגמה, אם העליתם תמונה ב’סטטוס’ (הסטורי של ווטסאפ, זוכרים?) או אם שלחת תמונה למישהו בצ’אט, במידה ותרצו להוסיף סמיילי או גיף או כל דבר אחר על גבי התמונה, תוכלו למקם את האובייקט בצורה ישרה באמצעות קווי המתאר שיתווספו.

תמונה: wabetainfo

מה דעתכם על הפיצ’רים החדשים? נחוצים או שאפשר לחיות בלעדיהם? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *