גוגל משיקה קיצורים עבור האסיסטנט בדומה ל-Shortcuts לסירי של אפל

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בואו נודה על האמת, הגוגל אסיסטנט הרבה יותר חכמה מסירי של אפל. לא רק שהאפשרויות הן נרחבות יותר והפקודות הקוליות שמתווספות מעת לעת ללא הצורך בעדכון מערכת ההפעלה, מאפשר לגוגל להיות תמיד צעד קדימה לפני עוזרות קוליות אחרות. למשל אצל אפל, על מנת להוסיף אפשרויות חדשות לסירי, החברה חייבת לבצע עדכון למערכת ההפעלה על מנת להוסיף את החידושים.

אסיסטנט Shortcuts

היום (חמישי), גוגל מעדכנת את העוזרת הקולית שלה הגוגל אסיסטנט עם אפשרויות חדשות – הכירו את האסיסטנט Shortcuts (קיצורים). עד היום, לא ניתן היה להוסיף פקודות קוליות לאסיסטנט שידעו לשלוט על אפליקציות צד ג’, ואפילו אפליקציות של גוגל עצמה. כך שהמשתמש היה מוגבל באפשרויות. כעת, ניתן להוסיף קיצורים לאפליקציות צד ג’ והאסיסטנט סוף סוף תדע לצייץ עבורנו בטוויטר מבלי הצורך לפתוח את האפליקציה.

קיצורים בגוגל אסיסטנט \ צילום: Android Police

לא רק אפליקציות צד ג’, גם האפליקציות המובנות של גוגל מקבלות אפשרויות חדשות אף הן. למשל, ניתן להוסיף קיצורים למפות של גוגל כמו שיתוף המיקום לחבר או בן משפחה ועוד.

אומנם הקיצורים כעת מוגבלים, כך שלא ניתן עדיין לשלוט על כל האפשרויות הקיימות באפליקציות המותקנות על גבי מכשיר האנדרואיד אלה רק על אלה שגוגל מציעה כעת. כמו כן, עדיין לא ניתן ליצור רצף של אירועים על ידי יצירת קיצורים כפי שקיימת האפשרות בסירי של אפל או בביקסבי של סמסונג.

כמובן שמדובר בצעד מבורך מצד גוגל להוסיף את האפשרויות החדשות אשר עם הזמן קיצורים נוספים יתווספו וזה כמובן גם תלוי בחברות שמפתחות את האפליקציות אם יעדכנו אפשרויות חדשות או יציעו קיצורים חדשים.

האסיסטנט Shortcuts זמינים כעת החל מהיום (חמישי) והאפשרות החדשה תגיע לכלל המשתמשים בשבועות הקרובים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra