הסאגה נמשכת: אפל עונה לקמפיין נגדה ותחסום את גישת Epic לכלי המפתחים ב-28 באוגוסט

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אם חשבנו שאנחנו לקראת רגיעה, הסכמה או הנפת דגל לבן מצד המפתחת Epic או אפל עצמה, נראה כי הדברים רק הולכים ומחמירים: אפל עונה לקמפיין נגדה בשל הסרת המשחק פורטנייט מחנות האפליקציות שלה, ומודיעה למפתחת Epic כי ב-28 באוגוסט לא תאפשר לה גישה אל כלי המפתחים בפלטפורמת iOS ו-macOS.

בשבוע שעבר, בצעד שתוכנן כולו מראש, מפתחת המשחקים Epic, שאחראית על המשחק הפופולרי פורטנייט (Fortnite) ועל מנוע ה-Unreal – החליטה כי נמאס לה לשלם לאפל נתח של 30% על כל רכישה בתוך המשחק ושחררה עדכון פנימי לפורטנייט המאפשר למשתמשים לרכוש כסף ומטבעות V-Bucks (המטבע הוירטואלי במשחק) ישירות מהמפתחת. באמצעות צעד זה למעשה עוקפת Epic את מנגנון חלוקת האחוזים עם אפל, ומשאירה לעצמה 100% מהם.

הכל היה מתוכנן מראש FreeFortnite#

בתגובה לעדכון החד צדדי, אפל אכלה את הפיתיון ש-Epic עצמה זרקה והסירה במיידית את פורטנייט מהאפסטור. התשובה לא איחרה לבוא, ומפתחת המשחקים שיחררה סרטון שצוחק על הפרסומת של אפל מ-1984, בה היא מציגה את IBM כמונופול, רק שהפעם זה היה מופנה אליה.

מלבד הפרסומת, כתב תביעה היה מוכן אף הוא מראש והוא נשלח גם לאפל וגם לבית המשפט, כל זה על מנת לשבור את חומת האפסטור ולגרום לאפל להחזיר את פורטנייט בחזרה לחנות האפליקציות. אם לא תעשה זאת, מי שיצאו מפסידים מכל העניין הם השחקנים, שבקרוב לא תתאפשר להם גישה לעונה הבאה של פורטנייט ועוד בזמנים קשים בהם רוב הציבור נמצא בבית.

התשובה של אפל

כעת, נראה כי אפל עולה שלב אל מול Epic ומחזירה לה באותו המטבע. אפל עצמה הודיעה למפתחת כי היא תחסום את הגישה לכלי המפתחים בפלטפורמות ה-iOS (אייפון, אייפד ואייפוד טאץ’) וב-macOS (מחשבי המק). כך של-Epic לא תהיה גישה להוציא עדכונים גם למי שיש ברשותו את המשחק מותקן. מה שזה עוד אומר, כי מנוע ה-Unreal עליו נבנים לא מעט משחקים, יפגעו אף הם ב-28 באוגוסט כאשר אפל תחסום את הגישה לאותם כלים.

כתב תביעה חדש נשלח היום עם דיון דחוף לבית המשפט על מנת לנסות ולעצור את הצעד של אפל כנגד Epic. האם הצדדים יצליחו להגיע לכדי הבנות לפני? האם בית המשפט יתערב וינסה לעצור את הפעולה של אפל, או שכנראה Epic תעלם מעל פני האפסטור? אנחנו נמשיך לעדכן.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra