רשמי: מתאם הטלוויזיה החדש של שיאומי עובר את אישור גוגל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

שיאומי (Xiaomi) היא אחת השחקניות הבולטות בשוק הסטרימרים מבוססי מערכת ההפעלה לטלוויזיות של גוגל – אנדרואיד טיוי. הסטרימר הנפוץ ביותר שלה בישראל הוא ה-Mi Box שמשווק גם כממיר טלוויזיה של חברות כמו סלקום טיוי.

לאחר אישור רשמי שהתקבל על ידי גוגל, המאשר למוצר של שיאומי בשם הקוד “Aquaman” להשתמש בחנות האפליקציות שלה, נראה כי בקרוב נראה מוצר נוסף מבוסס אנדרואיד טיוי מבית החברה, והוא צפוי להיות זול יותר וקטן יותר.

המוצר החדש יגיע בדמות מחבר טלוויזיה (דונגל) בדומה למוצרי הכרומקאסט של גוגל. גודלו יהיה קטן משמעותית מהסטרימרים שהכרנו עד כה אך מפרטו יהיה כמעט זהה לשאר הסטרימרים הקודמים של החברה.

על פי דיווחים, דונגל הטלוויזיה החדש של שיאומי יכלול את מעבד Amologic S805Y אשר תומך בוידאו ברזולוציה מקסימלית של 1080p, לצד זיכרון RAM של 2 ג”ב. רכיב האחסון שלו צפוי להגיע בנפח של 8 ג”ב וכמובן עם מערכת ההפעלה אנדרואיד טיוי.

נוסף לדיווחים האלה, מסתמן כי שיאומי צפויה להשיק גרסה נוספת עם מעבד Amlogic S905X3 אשר תומך בשידור וידאו באיכות של 4K, כך שיש למה לצפות.

גרסת מערכת ההפעלה האחרונה של גוגל לטלוויזיות היא אנדרואיד פאי (9) ולכן לאור חשיפת המוצר החדש, לצד תכנונים מצד גוגל להוציא דונגל כזה משלה בקרוב, זה רק מתבקש שהחברה תכריז על עדכונים גם בתחום התוכנה.

באתר גירבסט, המוכר גאדג’טים ומוצרים טכנולוגיים שונים, נפתח כבר דף מכירה שמציג את גרסת ה4K במחיר של 79 דולרים ועם מערכת ההפעלה אנדרואיד פאי (9), מה שאומר שגרסת ה-1080 תעלה פחות מזה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch