מסך התחל החדש חלונות 10 \ צילום: מיקרוסופט

מיקרוסופט חושפת את תפריט ההתחל החדש לצד שיפורים נוספים בחלונות 10

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

לאחר מספר לא מבוטל של גרסאות פיתוח של מערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) בשנה החולפת וביטול של מספר חידושים שהיו בפיתוח, מיקרוסופט חושפת את העיצוב הנקי והחדש של תפריט ההתחל, וחידושים נוספים שבדרך.

בתחילה, החידושים יהיו זמינים למספר מצומצם של משתמשים בתוכנית ה-Windows Insider. ובמיקרוסופט לא מעוניינים להתחייב לזמן או לעדכון עתידי ספציפי של מערכת ההפעלה חלונות 10 שהחידושים יהיו כלולים בו. מה שאומר, שכעת החברה רוצה לקחת את הזמן לפני שהיא ממשיכה להפעיל את החידושים לכלל המשתמשים בתוכנית הבטא או לכלל המשתמשים, וכי היא מחכה לפידבק מהנסיינים לפני שהיא ממשיכה הלאה בפיתוח.

מוקדם יותר היום, שחררה מיקרוסופט את גרסת הפיתוח החדשה לתוכנית הבטא ה-Windows Insider. הגרסה 20161 זמינה כעת לחלק מהמשתמשים שנמצאים תחת ערוץ הפיתוח “Dev” החדש.

הכירו את מסך ההתחל “החדש”

יחד עם מערכת ההפעלה Windows 10X, הציגה מיקרוסופט מסך התחל חדש ורענן, כזה המתאים את עצמו למסכים מתקפלים. אך במיקרוסופט תוכניות לחוד, נכון לעכשיו החברה הפסיקה את הפיתוח של המערכת למסכים מתקפלים, ותמשיך לתת תמיכה במסכים יחידיים. מה שמאפשר לחברה לעבור ולהתרכז בשינויים חדשים לחלונות 10.

לפני ואחרי, הכירו את מסך ההתחל החדש \ צילום: מיקרוסופט

המסך התחל “החדש” מביא עימו אייקונים חדשים לאפליקציות המובנות במערכת ההפעלה, יחד עם ניקוי הרקע מתחת לאייקון. מה שאומר, שכעת המסך התחל הופך מעט יותר שקוף (אקריליק), וכזה המתאים את עצמו לרקע בשולחן העבודה. הסרת הרקע מהאייקונים, הופכת את מסך ההתחל לנקי יותר עם עיצוב ויישור קו אל מול השינויים האחרונים שעשתה באייקונים שנוצרו מחדש.

משתמשים ב-ALT+TAB?

מאז שאני מכיר את עצמי, פיצ’ר ה- ALT+TAB שירת אותי נאמנה בגרסאות הישנות והחדשות של מערכת ההפעלה חלונות. וכעת, חלונות 10 עומדת לשנות מעט את השימוש בלחצני ה-ALT+TAB. מהמילה, TAB (טאב) – מיקרוסופט משנה את הפונקציוליות של סדרת המקשים, וכעת כברירת מחדל תעבור בין הטאבים (כרטסיות) של האתרים הפתוחים בדפדפן ה-Edge המחודש.

הכירו את סדרת מקשי ה-ALT+TAB \ צילום: מיקרוסופט

אך אם תרצו, מיקרוסופט יצרה הגדרות חדשות תחת “ריבוי משימות” (Mltitasking) במסך ההגדרות. שם ניתן יהיה לשנות את פונקציונליות והפקודות של מקשי ה-ALT+TAB לחזור ולתפקד כמעבר בין חלונות פתוחים במערכת.

מתקינים את מערכת ההפעלה חלונות 10 בפעם הראשונה? אפליקציות המשוייכות לסרגל המשימות יותאמו על פי בחירת המשתמש. כיום, אפליקציות ברירת המחדל אשר נעוצות לסרגל המשימות הן: חנות האפליקציות ה-Microsoft Store, קיצור למסמכים, דפדפן ה-Edge ואפליקציית המייל. אך כעת, בעת התקנת מערכת ההפעלה המשתמש יוכל לבחור אפליקציה אחרת במקום המייל. אם המשתמש בעל מכשיר אנדרואיד, אפליקציית ה-My Phone תותקן ותהיה חלק מסרגל המשימות. או אם המשתמש אוהב גיימינג, אפליקציית ה-Xbox תופיע במקום.

ברירת מחדל לסרגל המשימות \ צילום: מיקרוסופט

כמובן, ניתן לשנות את סדר האפליקציות הנעוצות לסרגל המשימות בכל זמן נתון למי שיבחר בכך.

גם מסכי ההתראות עוברים שינוי, מעתה ההתראות יופיעו בצורה נעימה ונוחה יותר. בצידו השמאלי יופיע האייקון של האפליקצייה אליה משוייכת ההתראה, וכעת ניתן פשוט לסגור את ההתראה על ידי לחיצה על כפתור ה-X בצידו הימני של ההתראה.

מעכשיו נדע מהיכן הגיעו ההתראות \ צילום: מיקרוסופט

השלד האחרון בארון, לוח הבקרה המיושן (Control Panel) עומד אף הוא לחלוף מהעולם. מיקרוסופט מבצעת שינויים נוספים וממשיכה לייבא עוד ועוד חידושים “ישנים” מתוך לוח הבקרה אל מסך ההגדרות החדש בחלונות 10. מיקרוסופט מבקשת עזרה ממשתמשי הבטא לדווח אלו מהחידושים הם היו רוצים לראות במסך ההגדרות החדש הקיימים כיום. מה שאכן מאשר כי החברה מתכוננת לסגור את לוח הבקרה המיושן בגרסאות הרשמיות הבאות של מערכת ההפעלה חלונות 10.

מלבד החידושים הנ”ל, כאשר מיקרוסופט חגגה את אבן הדרך של מיליארד משתמשים במערכת ההפעלה חלונות 10, היא חשפה וידאו ובו נצפו שינויים נוספים במערכת. מיד לאחר פרסום הוידאו, החברה שינתה אותו לאחר שנחשפו בו חידושים שהמשתמשים לא היו צריכים לראות. לשמחתנו, יש לנו את הוידאו עם החידושים שמיקרוסופט מנסה להסתיר, צפו:

 למקרה שפספסת, אלו הם המסכים והשינויים שמיקרוסופט לא היתה רוצה שתראו:

אלו הם החידושים בגרסת הפיתוח 20161, שתפו אותנו בתגובות – מה אתם חושבים על השינויים במערכת ההפעלה חלונות 10? כמו כן, מיקרוסופט לא מתחייבת מתי היא מתכוונת להשיק את החידושים לכלל המשתמשים. אך תהיו בטוחים כי אנו מאמינים שאלו יהיו זמינים בעדכון הקיץ 2021.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra