Apple | אפלסקירות

סקירה: AirPods Pro – להרגיש כאילו המוזיקה היא הפסקול של החיים

לפני כשבועיים בערך אפל (Apple) שיחררה לעולם בשקט את דגם אוזניות הפרו החדש שלה – AirPods Pro. כשראיתי אותן אמרתי שאני חייב לנסות ולראות מה באמת קורה לעומת מה שהובטח, והנה אנחנו כאן.

 

AirPods Pro | תמונה: אפל

האירפודס-פרו כאמור הם הדגם המתקדם ביותר בסדרת האוזניות של אפל, והן יורשות את כל הטוב מהאיירפודס 2: העיצוב האלגנטי והנקי, חווית משתמש הטובה ביותר בתחום, סנכרון מושלם בין אודיו לוידאו, חיי סולללה מעולים, טווח פעילות גדול ויציב, איכות שיחה ומיקרופון מהטובים ביותר בתחום, ואינטגרציה מושלמת עם האקוסיסטם של אפל (כמו למשל: מעבר רציף בין מכשירים).

אוזניות הפרו אף מתעלות עליהם בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ההופכות אותם לטובים יותר מכל בחינה אפשרית: הן בולטות פחות, נוחות יותר ו”מאובטחות” יותר על האוזניים, איכות הסאונד שלהם משמעותית טובה יותר, “ביטול הפרעות” (קשה לקרוא לזה “סינון רעשים”), קייס טעינה אלחוטי וכבל הטענה מהירה USB-C ללייטנינג כלול בערכה, ועוד.

כבר עכשיו ניתן להגיד בבטחה כי אם אין סיבה מיוחדת להעדיף את האירופודס 2, הפרו הן שדרוג ראוי בהחלט. אך מה הופך את הפרו לכל כך מיוחדות? והאם הן אכן “PRO” במובן שהן מתאימות לאודיופילים ולמשתשמש “המקצועי”?

היתרונות לעומת אוזניות IN-EAR סטנדרטיות הם עצומים

כבר מלכתחילה, נחסכת המלחמה הידועה לגבי החלפת ה’טיפים’ (מה שעוטף את החלק שנכנס לאוזן), שכן מדובר ב’טיפים’ איכותיים מסיליקון עם מנגנון ייחודי של אפל המאפשר להחליף אותן בקלות רבה, ומאבטח אותן במקומן באוזן. הן לא חוסמות רעשים בצורה מוצלחת מידי, אבל נוחות מאוד.

AirPods Pro | תמונה: ידידיה דיין עבור The Verifier

בדיקת האטימות המובנית מתאפשרת באמצעות יישום באייפון באופן פשוט וקל – קריטי לאיכות הסאונד ולסינון הרעשים, אך יחד עם זאת, לאיירפודס-פרו יש מנגנון איזון לחצים שמונע תחושת וואקום מציקה באוזן. מנגנון כזה קיים במספר מצומצם של אוזניות מקצועיות שעולות פי 20, ומאפשר ללבוש אותן באופן רציף בנוחות מקסימלית, ובגלל משקלן הזעום כלל לא מורגש שהן באוזניים.

קיימות שתי תוספת טכנולוגיות לעומת אוזניות רגילות

  1. מקרופונים פונים החוצה – שאחראים על סינון הרעשים החיצוני,
  2. ומיקרופון פונה פנימה – המנטר את הסאונד המופק בתוך חלל האוזן ומתאים את הצליל לאקוסטיקה האינדוידואלית של האוזן באופן רציף.

אוזניות IE רגילות בגדלים כאלה לרוב לא מסוגלות ליצור SOUND STAGE ראוי מפאת גודלם והסאונד שלהם הוא יותר דחוס ואינטימי.  הקסם של פרו הוא שככל הניראה בעזרת המיקרופון הפנימי, מתאפשר להם לעשות ‘וירטואליזציה’ מוצלחת של SOUND STAGE רחב בהרבה – מה שמתבטא ביכולת מוצלחת מאוד “להרגיש את החדר” בו היה הזמר\הדובר – משמעותי בצפייה בסרטים או שיחות טלפון בהן המלל קשה להבנה, ותורם גם למוזיקה חיה באופן נהדר.

סינון הרעשים(?)

באוזניות IE כמעט בלתי אפשרי לשמוע את המוזיקה במקומות רועשים מאוד.  בדגם ה-PRO מדובר בגישה שונה לחלוטין לסינון רעשים, שהיא יותר בגדר “סינון הפרעות”.  שומעים היטב את הרעשים אבל המטרה של המנגון היא לאפשר להנות מהמוזיקה במקביל לרעשים (קשה קצת לנסח את זה במילים) בכך שהוא מנטרל רעשים קרוב לעור התוף.

 

AirPods Pro | תמונה: אפל

במצב TRANSPARENCY (מצב ה”שקיפות”) התופעה מתחדדת – האוזניה למעשה ממזגת את המוזיקה לתוך רעשי הסביבה בצורה כזאת שניתן בבירור עדיין לשמוע את המוזיקה ובמקביל את הסביבה היטב – והאוזניות נותנות הרגשה כאילו המוזיקה היא “הפסקול של החיים” ולא מנתקות אותך בבועה כמו אוניות ביטול רעשים סטנדרטיות. סך הכל חוויה מוצלחת.

נובע מכך שמבחינת סינון רעשים “סטנדרטי”, מדובר בביצועים בינוניים לחלוטין – לא תקבלו איתם שקט טוטאלי כאילו אתם בבועה או הרגשה של ניתוק (לטוב ולרע).

כמה מילים על הסאונד

איכות הסאונד של האוזניות במובן הקלאסי היא בינונית, לא תמצאו כאן פירוט עמוק ופרטים חבויים (לרבות ליקויים בהקלטה). לעומת הבאסים המוצלחים אך המבוקרים, המידס (MIDS) והגבוהים לא מרשימים, והפרו מתקשות להפיק כלים רבים בו זמנית ו\או קטעים מורכבים מבחינה מוזיקלית.

הפרו הן לא סוג האזניות שאיכות הסאונד שלהם תתקבל כהתגלות או כחוויה מיוחדת. מצד שני הן לא מעייפות או בהירות מידי ונוחות לשמיעה גם לפרקי זמן ארוכים.

וכאן שוב נכנסים פלאי הטכנולוגיה של אפל

ככל הניראה בגלל המקרופון הפנימי המנטר ומתאים את הסאונד היוצא יותר ממאות פעמים בשנייה, הפרו מגיבות ל equalization בצורה פנטסטית ופשוטה ללא תחכום מיותר, מה שמאפשר לתקן בקלות את המידים והגבוהים הלא מרשימים.

בניגוד לאיכות הסאונד, חתימת הסאונד של הפרו היא טובה מאוד, מאוזנת ומהנה, ובנוסף, וכאן הדגש הגדול, כניראה הודות למנגנון ה ADAPTIVE EQ העצמי שלהן, יש מן קסם טכנולוגי שמאפשר תמיד לשמוע “את מה שצריך” והסאונד נשמע “נכון” – הדגש ינתן לכלי המתאים או לזמר ברגעים הנכונים, וזאת בניגוד לאוזניות יקרות בהרבה, שמעייפות מרוב שהן מדגישות פרטים איזוטריים ומיותרים ואף פגמים במוזיקה.

אי אפשר להמנע מהשוואה לדגמים אחרים

ניראה שהפרו התגברו על כל הקשיים והחסרונות של אוזניות IE סטנדרטיות בצורה טובה ושהן העתיד. הפרו לא יחליפו את האוזניות היקרות או יספקו אודיופילים, אבל הן מושלמות בתור daily driver וחווית השימוש המדהימה שלהן שווה אותן.

AirPods Pro | תמונה: ידידיה דיין עבור The Verifier

לסנהייזר וסוני יש אוזניות שנשמעות מעט טוב יותר ועם סינון רעשים מעט מוצלח יותר, אבל הן גדולות ומגושמות באוזן, פחות אמינות מהפרו, וחלקם אף עולות יותר.  אדגיש כי הפרו בקטגוריה שונה לחלוטין מאוזניות ON\OVER-EAR , שיספקו ביצועים סטנדרטיים טובים יותר באותו מחיר.

השורה התחתונה

איכות סאונד - 7
סינון רעשים - 7
חוויית משתמש - 10
חיי סוללה - 10
תמורה למחיר - 8.5

8.5

הפרו הן לא פחות מפלא טכנולוגי עם ביצוע מוצלח שמשרה תחושה קסומה לכל אורך השימוש בהן, מהחיבור הראשוני ועד השיחה, והן פשוט "עובדות". אמנם איכות הסאונד שלהן בינונית, אבל בקלות ניתן לסלוח להן בנושא הזה לעומת כל הטוב שהן מביאות איתן לשולחן. מבחינת המשתמש הממוצע יתר היתרונות הם קריטיים יותר מאיכות סאונד "מושלמת", ולמעשה, העיצוב הקומפקטי, המשקל הקל, והעמידות למים הופכות אותן לשותף האידיאלי לאימונים וספורט.

תגיות
להמשך קריאה
Back to top button
Close