דיווח: גוגל צפויה לחשוף שעון חכם עם מצלמה מובנית

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

באוקטובר הקרוב יתקיים האירוע השלישי שמביא שמועות על שעון חכם (שם אפשרי: Pixel Watch) שיצטרף לסדרת הפיקסל של גוגל (Google). על פי דיווח חדש, השנה ישנו סיכוי גבוה מאוד שגוגל סוף סוף תחשוף את השעון המצופה, והוא יגיע עם מצלמה מובנית.

הדיווח החדש מגיע מאתר Letsgodigital אשר הביא לנו בעבר דיווחים דומים על מוצרים שונים מבית גוגל ולבסוף אף ראו אור. הדיווח מתבסס על פטנט שהגישה גוגל עוד ב2017למשרד הפטנטים האמריקאי, אשר חושף שעון חכם חדש בעל מצלמה מובנית. באותה שנה גוגל הגישה מספר פטנטים עבור שעון עם מאפיינים דומים, אך הבולט שבהם הראה כי המצלמה תשולב במרכז המסך של השעון החדש. מיקום המצלמה (בהנחה ובאמת ישולב כך) יכול לרמוז כי השימוש במצלמה יהיה עבור צילומי סלפי ולא לצילום באופן כללי, וזאת לאור התנועה הטבעית של ההסתכלות בשעון.

אם השעון אכן יוצג באירוע החומרה הקרוב של גוגל, היא אמנם לא תהיה החברה הראשונה שתשלב מצלמה בשעון חכם, אך ייתכן כי היא תהיה הראשונה לשלב מצלמה טובה בשעון חכם. מי שזוכר, שעוני הGear הראשונים של סמסונג הגיעו עם מצלמה, כאשר באחד מהם היא שולבה ברצועה ובשני היא שולבה בגוף השעון המרובע. החיסרון של אותן מצלמות היה האיכות הנמוכה במיוחד. גוגל לעומת זאת, עד השנה האחרונה הציגה את אחת המצלמות הטובות ביותר במכשירי טלפון חכמים, והיא עשתה זאת באמצעות שימוש בעדשה אחת בלבד ויכולות עיבוד תמונה מתקדמות מאחוריה, מה שיכול להוביל גם לשילוב הטכנולוגיה המתקדמת גם בשעון החכם.

לא רק מצלמה

מהדיווח עולה גם כי השעון החדש יגיע בצורת עיגול והוא צפוי לכלול טבעת דיגיטלית לשליטה במכשיר, בדומה לשעון ה-Galaxy Watch האחרון שהוציאה סמסונג. השעון כמובן יריץ את מערכת ההפעלה Wear OS אשר קיבלה תשומת לב רבה בשנה האחרונה כך שיש לנו למה לחכות.

בשנים האחרונות גוגל עשתה לא מעט שינויים במערכת ההפעלה לשעונים WearOS, ועל הדרך גם רכשה טכנולוגיות ופטנטים בתחום השעונים מחברת Fossil, מה שיכול לאשר במקום מסויים כי השנה גוגל באמת כבר מוכנה לצאת עם שעון חכם שישלים את מוצרי הפיקסל של החברה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch