שירות הדואר האלקטרוני Gmail חוגג 15 שנים עם אפשרויות חדשות

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אתמול לפני 15 שנים, נולד שירות הדואר האלקטרוני שהשאיר אבק לכל הספקיות המתחרות. ב-1 באפריל 2004 (ולא כחלק מבדיחה) השיקה גוגל את שירות הדוא”ל שלה שנחשב כמהפכני כל כך, שאנשים חשבו שזו עוד מתיחה מבית ענקית החיפוש.

השירות הציג את הודעות הדואר בצורצ שירשור שיחה וכלל נפח איחסון של 1 ג”ב, שהיה נפח גדול משמעותית מהמתחרים באותה התקופה. החברה הציגה את יכולות המלחמה שלה בהודעות הספאם ואף איפשרה לאנשים לדווח על אלה שהצליחו לעקוף את המנגנון. כיום חוסם Gmail כמעט 10 מיליון הודעות ספאם בדקה.

תמונה: גוגל

עם השנים, השירות הגיע גם לפלטפורמות המובייל ויכולות תיבת הדואר הפשוטה הזאת נעשתה חכמה ומתקדמת יותר, כך ראינו את שירות inbox שהציג את הודעות הGmail בצורות מקוטלגות לפי נושאים ואף הציג פיצ’רים חדשים, כמו מענה חכם, שבהמשך שולב בשירות Gmail עצמו. כיום השירות אפילו חכם יותר ומאפשר לכם לחבר משפטים באמצעות הצעות המונעות על ידי בינה מלאכותית.

ב-Gmail מסתכלים קדימה

בבלוג החברה, גוגל מסרה כי שירות חיבור המיילים החכם יציע לכם את נושא המייל, בהתבססות על תוכן ההודעה, ואף ילמד את סגנון פתיחת המייל שלכם כדי להציע תוכן יותר אישי עבורכם.

תמונה: גוגל

חיבור המיילים החכם ישודרג ויוצע בשפות נוספות וביניהן ספרדית, צרפתית, איטלקית ופורטוגזית.  בנוסף, השירות צפוי להתרחב למכשירי אנדרואיד נוספים (מלבד הפיקסל 3 שהיה היחיד שנתמך עד עכשיו) עם תוכניות לשילוב בקרוב גם באפליקציה ל-iOS.

שני פיצ’רים אחרונים אך מעניינים לא פחות הם אפשרות תזמון שליחת הודעות והאפשרות לסקור קבצים, הודעות או כמעט כל דבר אחר מבלי לעזוב את תיבת הדואר שלכם.

תמונה: גוגל

התזמון נועד כדי לשלוח מיילים בשעות יותר ראויות (אם אתם יושבים על מיילים בשבת אבל רוצים שאותו אדם יקבל את ההודעה ביום ראשון כשהנושא רלוונטי יותר) ולהקל על העבודה בהמשך. הפיצ’ר השני יאפשר לכם למעשה לפתוח קבצים ישירות מהודעת הדוא”ל במקום לפתוח אפליקציה נוספת או חלון חדש.

תמונה: גוגל

צפו: ב-Gmail מסכמים 15 שנים של פעילות

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch