קונסולת ה-Xbox הבאה תושק רק ב-2020 ותקרא “אנקונדה”

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מאז החשיפה על התוכניות לעתיד של קונסולת המשחקים ה-Xbox שהוצגה במהלך תערוכת הגיימינג העולמית ה-E3 האחרונה, במיקרוסופט לא מרבים לדלות פרטים נוספים אודות החומרה או מה יהיו החידושים בגרסה הבאה של האקסבוקס. אתר Windows central שופך מעט אור על התוכניות של מיקרוסופט לשנתיים הקרובות בהן החברה מתכוונת להשיק יותר מקונסולת משחקים אחת מסדרת ה-Xbox One.

“Scarlett” ושרות הגיימינג

במהלך מסיבת העיתונאים בתערוכת הגיימינג E3, חשפו במיקרוסופט את פרוייקט הזרמת הגיימינג החדש אשר צפוי לצאת בשנה \ שנתיים הקרובות. השרות יאפשר למשתמשים להוריד משחקים בין רגע ולהתחיל לשחק בהם באופן מידי במספר פלטפורמות. כך שהמשחקים לא יהיו בלעדיים לפלטפורמת האקסבוקס כדוגמה, אלא יהיו גם על מובייל, טאבלטים מחשבים וכמובן, קונסולת המשחקים. שם הקוד “Scarlett” הוא עבור גרסה מופשטת של ה-Xbox One S, כאשר זאת תגיע ללא כונן הדיסקים על פי השמועות, ותאפשר הזרמה של משחקים בלבד. המחיר אף הוא צפוי להיות נמוך מכל גרסת Xbox One שקיימת כיום בשוק.

“Lockhart” גרסה חדישה ומוזלת

במיקרוסופט עובדים על הגרסה “הזולה” בשם הקוד “Lockhart”, אשר עתידית לצאת כבר בשנה הבאה (2019) עם חידושים מינוריים מזה של ה-Xbox One S. על פי מספר דיווחים, הגרסה הנ”ל אכן תגיע עם כונן הדיסקים (ולא כמו בגרסת ה-Scarlett) עם מקצה שיפורים מבחינת החומרה ועם תג מחיר מוזל אשר יאפשר רכישה של קונסולת משחקים מבלי לשבור את החסכון.

במיקרוסופט אכן משחררים אחת לשנה \ שנתיים גרסה עדכנית של האקסבוקס One עם חומרה חדישה ומחיר מוזל. מהלכים שכאלה לרוב מתרחשים לקראת תקופת החגים בארה”ב. כך שגרסת ה-“Lockhart” צפויה לצאת בסוף שנת 2019.

גרסת הפרימיום “Anaconda”

למי שמכם שזוכר את “Project Scorpio” (פרוייקט עקרב), אז הציגה מיקרוסופט וידאו במהלך מסיבת העיתונאים של תערוכת ה-E3 לפני כשנתיים, בו ניתן היה לראות את צוות הפיתוח של החברה מדברים על הכוח והעוצמה שעוד לא נראתה בקונסולת משחקים. לבסוף השם נחשף וכיום מדובר בגרסת ה-Xbox One X.

במיקרוסופט עובדים בימים אלו על גרסת הפרימיום הבאה אשר נמצאת תחת שם קוד “Anaconda” (אנקונדה), וזאת על פי הדיווחים והשמועות תגיע עם כונן SSD על מנת לטעון את המשחקים שנמצאים על האחסון באופן מהיר יותר. כמובן שגם הכרטיס הגרפי בשיתוף עם חברת AMD יהיה גולת הכותרת, כמות הזיכרון הפנימי ה-RAM אף היא תגדל. המחיר אף הוא צפוי להיות גבוה ודומה לזה של ה-Xbox One X (מעל ל-400 דולר), את גרסת הפרימיום של אנקדונה אנו צפויים לראות רק בשנת 2020.

מלבד החומרה ושרות הגיימינג סטרימינג עליו עובדת בימים אלו החברה, במיקרוסופט עובדים על שיפור הפלטפורמה של ה-Windows Core OS. אותה ליבת מערכת ההפעלה שמריצה את חלונות 10, תריץ את מערכת ההפעלה עבור האקסבוקס וכן הלאה. אותה גרסת ליבת מערכת משופרת תאפשר למיקרוסופט ולמפתחים לעבוד על פיתוח של משחק וזה יותאם במלואו גם ל-PC וגם ל-Xbox, מבלי הצורך לפתח אותו לכל פלטפורמה בנפרד.

למיקרוסופט לא מעט תוכניות עבור עולם הגיימינג והאקסבוק, ולנו רק נותר לחכות. אין ספק כי המלחמה על עולם הגיימינג ממשיכה, ורק לאחרונה הוזמנו ב-The Verifier להתנסות בשרות הגיימינג החדש של גוגל ה-Project Stream, אשר מאפשר לשחק ב-assassin’s creed odyssey שיצא רק בחודש אוקטובר האחרון. מבלי הצורך להתקין אותו על גבי המחשב האישי, עם התממשקות של בקר השלט מאקסבוקס או מה-PS4, וכל זה כאשר הנתונים והמשחק מוזרמים על גבי רשת האינטרנט בתוך דפדפן הגוגל כרום.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra