אפליקציותאפליקציות גוגל

תגידו להתראות: גוגל סוגרת את שירות המסרים Google Allo אחרי שנתיים בלבד

אחרי שנתיים בלבד, גוגל מודיעה על סגירת שירות המסרים שלה – Allo. השירות ייסגר במרץ 2019 כאשר מרבית תכונותיו ישולבו באפליקציית ה-Messages של החברה.

בפוסט ששוחרר אתמול (ד’ 5 בדצמבר) בבלוג החברה, הצהירה גוגל כי שירות המסרים שפעל תקופה לא ארוכה, יושבת במהלך חודש מרץ 2019. כששוחרר השירות לראשונה לפני שנתיים, היה זה די ברור שגוגל מנסה להתחרות עם אפליקציות פופולריות דומות כמו פייסבוק מסנג’ר, ווטסאפ ובעיקר מול iMessage של אפל. בתחילת 2018 עצרה החברה את העבודה על Allo והשקיעה את המשאבים באפיקים אחרים, שכעת מובילים לסגירת השירות.

אפליקציית Google Allo הייתה שירות מסרים מתקדם שאיפשר למשתמשים לראות הודעות שנקראו, לשלוח סטיקרים וגיפים, לאחסן תגובות נפוצות ל’השבה מהירה’ ואף שירות אינטרנטי בדומה ל-Whatsapp Web. את מרבית הפיצ’רים גוגל הטמיעה כבר באפליקציית ה-Messages שמגיעה מובנית עם מכשירי אנדרואיד המריצים את הגרסה הנקייה של המערכת, והיא צפויה לשלב עוד גם בהמשך הדרך.

על פי האסטרטגיה המוכרת של גוגל, נראה כי רוב השירותים החדשניים שהיא מוציאה נוטים להיות סוג של סביבת פיתוח וניסיון מול המשתמשים, אשר בהמשך מוטמעים במערכות אחרות של החברה בצורה משופרת, כפי שעשתה לאחרונה גם עם Inbox. עוד אפליקציה שהושקה בסמוך ל-Allo הייתה Google Dou, המאפשרת לבצע שיחות אודיו ווידאו איכותיות על גבי רשת האינטרנט. טרם הוכרז או אפילו נרמז על סגירתה אך האסטרטגיה הברורה מצביעה כי סופה יהיה דומה לזו של Allo, כאשר יכולותיה ישולבו באפליקציית ההודעות Messages, ויהפכו אותה למתחרה ראויה ל-iMessages של אפל.

ואם כבר הזכרנו את Dou, גוגל לא שוכחת להדגיש את שירות הוידאו בפוסט החברה ומעודדת משתמשים להגביר את השימוש. למעשה, גוגל הוסיפה פיצ’ר שמאפשר להשאיר את הודעת וידאו ואף הרחיבה את תמיכת האפליקציה לפלטפורמות נוספות כמו אייפדים, טאבלטים מבוססי אנדרואיד, מחשבי כרומבוק ואפילו מסכים חכמים שהוצגו לאחרונה, מה שמסייע לחברה לקחת צעד נוסף קדימה לכיוון אקו סיסטם חוצה פלטפורמות. בנוסף ציינה החברה כי היא ממשיכה לקדם ולעבוד על פלטפורמת Hangouts שכיום כבר מיועדת לעסקים.

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close