אפליקציות

עכשיו גם ב-Web: אפליקציית המסרים Allo של גוגל עובדת גם בדפדפן

נראה שגוגל עובדת קשה על יצירת אקו-סיסטם עצמאי אמיתי בתחום המובייל, החל מייצור סמארטפון שנושא את הלוגו שלה ועד להקמה ושיפור שירותיים ייעודיים, כמו שירות המסרים Allo ואפליקציית שיחות הוידאו Dou.

הראשונה מבין שתי האפליקציות המוזכרות מקבלת כעת את האפשרות לשוחח בה באמצעות הדפדפן. כבר בפברואר 2017, צייץ ניק פוקס (Nick Fox) צילום מסך של שירות ההודעות בדפדפן וציין כי הפיתוח עדיין בשלבים מוקדמים, בחודש יולי מנהל המוצר עמית פוליי (Amit Fulay) הודיע כי הפיצ’ר החדש ישוחרר בשבועות הקרובים והיום כבר ניתן להשתמש בו, אך כרגע יש מספר מגבלות.

הכל נשאר במשפחה

בדומה לשירותים מקבילים כמו Whatsapp Web ו-Telegram, הכניסה לשירות נעשית באמצעות אתר ייעודי בו תצטרכו לבצע סריקת קוד QR.  אך לפני הכל, תוודאו שאתם משתמשים בדפדפן החברה המוכר כמובן – גוגל כרום, כי השירות כרגע מוגבל רק אליו.  במידה ונכנסתם מדפדפן אחר, אין בעיה, האתר יפנה אתכם להוריד את הדפדפן.

מקור תמונה: צילום מסך

לאחר הכניסה לא תרגישו אי נוחות מאחר והעיצוב נעשה ב”השראת” המתחרות שהזכרנו קודם. בממשק המשתמש תוכלו לצפות בכל השיחות הקיימות שלכם, להתחיל אחת חדשה ואף להשתמש בפיצ’רים שמציע השירות גם באפליקצייה, כמו שיחה עם ה-Google Assistant, שימוש באייקונים מונפשים ושליחת קבצים.

מקור תמונה: צילום מסך

גם בממשק של Allo לא תוכלו להשאיר את השירות פתוח בשני חלונות או טאבים שונים וכשתעשו זאת, תקבלו התראה בהתאם.
דבר אחד נורא נוח שגוגל טרחה לעבוד עליו הוא הרספונסיביות שהממשק מאפשר. כך למשל, אם תרצו להקטין את החלון ולשים אותו בצורת צ’אט בצד המסך, החלון יתאים את עצמו לגודל הנכון, מה שחסר מאוד בממשקים המקבילים.

רספונסיבי | מקור תמונה: צילום מסך

זוהי לא הפעם הראשונה שגוגל מנסה לשכנע אותנו לעבורת לפלטפורמה להעברת מסרים משלה.
בשנת 2005 השיקה החברה את שירות ה-Google Talk שלא עמד בציפיות החברה והמשתמשים אך שרד שנים רבות ונתמך על ידי החברה עד לאחרונה, כאשר ב26 ליוני 2017 הודיעה גוגל כי הפיתוח עבור המוצר הופסק. במקביל לאותו שירות, השיקה גוגל בשנת 2013 את Google Hangouts שנראה היה כי הוא מקבל הכרה רחבה יותר בקרב המשתמשים.  השירות התפתח לשיחות קוליות ווידאו ואף כלל את האפשרות של שיחות מרובות משתמשים, מה שהחל לאיים על חברות גדולות בתחום כמו ‘סקייפ’ הוותיקה. השירות עדיין פעיל וזמין לכולם, אך הוא כבר לא מרגיש “אישי” כמו שתכננה החברה שיהיה.

אפליקציית המסרים Allo יצאה לעולם בספטמבר 2016 ובאה לתת מענה בעיקר למתחרה המובילה iMessages של אפל, בעוד שזה לא מונע ממנה לתת למשתמשים את מגוון האפשרויות שהם מקבלים באפליקציות מתחרות מקבילות.

שירות ה-Web של Allo זמין כרגע רק עבור משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד ואילו משתמשי iOS יצטרכו לחכות מעט.

אם עדיין לא התנסיתם בשירות ההודעות, תוכלו להוריד את אפליקציית האנדרואיד מכאן והאפליקציה שמותאמת לאייפון ואייפד מכאן

תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close