Apple | אפלiOSסלולר

עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 12.1 זמין להורדה עבור מכשירי האייפון והאייפד

עדכון ה-iOS 12.1 זמין להורדה כבר עכשיו למשתמשי האייפון והאייפד עם אימוג'ים חדשים, תמיכה בשיחת וידאו עם 32 חברים ועוד

חברת אפל (Apple) משחררת היום להורדה את מערכת ההפעלה ה-iOS 12.1 אשר כוללת מספר חידושים, תיקוני באגים ובעיקר שיפורים לעדכון הגדול ה-iOS 12, אשר שוחרר בחודש ספטמבר האחרון. אז נכון, העדכון לא הגיע עם הרבה חידושים ואף גרם ללא מעט אנשים לכעוס על כך, אך לאפל היה חשוב לעבוד על חווית המשתמש רגע לפני שהיא משחררת את העדכון הגדול הבא בשנה הבאה.

אימוג’ים גרסה 10

למעלה מ-70 אימוג’ים חדשים התווספו לקטגוריות האוכל, חיות, צבע עור, שיער ג’ינג’י, ספורט ועוד. מאפל נמסר כי החברה עובדת בשיתוף פעולה עם Unicode להביא את חבילת העדכון הבא (גרסה 11) כבר בשנה הבאה (2019) עם אימוג’ים בעלי מוגבלויות ועודלהלן כל האימוג’ים החדשים שמצטרפים לעדכון ה-iOS 12.1:

תקריב צילום בוקה

אז הינה לכם אחד הפיצ’רים הבלעדיים במכשירי האייפון Xs, ה-Xs Max וה-Xr אשר יאפשר למשתמש לבצע תקריב בוקה רגע לפני שצולמה התמונה. למי שמכם שמצלם תמונות במצב בוקה (Portrait), תתאפשר האפשרות לשחק עם העומק רגע לפני צילום התמונה ובכך להוציא תמונות מקצועיות יותר שיאפשרו לכם אף לשחק עם האור ועוד. דבר מעולה אשר כמובן מתאים למי שמשתמש במצב בוקה או סתם רוצה לשחק עם העומק רגע לפני הצילום.

הגדרת העומק רגע לפני הצילום \ צילום: 9to5mac

תיקון “מצב היופי”

זמן קצר לאחר השקת האייפונים החדשים פירסם היוטיובר לואיס הילסנטגר (Lewis Hilsenteger) בערוץ היוטיוב שלו Unbox Therapy, כי בעת צילום תמונות סלפי באייפון Xs ובדגם ה-Xs Max נראה שהמכשיר מרכך באופן יזום את פני המצולם. התופעה התפשטה בין המשתמשים השונים שהחלו לשים לב לכך ואף זכתה לפרשה משלה – BeautyGate#.

אפל כאמור לא הגיבה לפרשה בצורה רשמית, אך עורך אתר The Verge ציין: “אפל אמרו לי כי מצב שבו תמונות סלפי נוהגות לרכך את פני המצולם יוסר בעדכון התוכנה הבא למערכת ההפעלה iOS, גרסה 12.1”. 

ה-iPhone Xs וה-iPhone Xs Max | צילום: אפל

שיחת FaceTime מרובת משתתפים

אותו פיצ’ר שחשפנו בבלעדיות באתר לפני יותר משנה, כאשר דיווחנו על כך שחברת אפל מתכוונת להוסיף תמיכה בשיחות מרובות משתמשים ב-iOS 11, סוף סוף מגיעה בעדכון ה-iOS 12.1. לאחר מספר דחיות, אפל מוסיפה תמיכה של שיחת מרובת משתתפים, אם לדייק, עד 32 משתתפים באותה שיחת וידאו או אודיו. בכל פעם שאחד מחברי הקבוצה מדבר, התמונה שלו מוגדלת ומקטינה את האחרים. אותו פיצ’ר מגיע לאייפונים ואייפדים, אבל עם אבל גדול, חלק ממכשירי האייפונים שקיבלו את עדכון ה-iOS 12, לצערנו לא יקבלו את הפיצ’ר הנ”ל בגרסת הוידאו.

מכשירי האייפון שמכילים את מעבד ה-A8 כמו האייפון 6, או האייפון 5S לצערנו לא יוכלו לבצע שיחת מרובת משתתפים בוידאו אלא רק באודיו בלבד. בשל כוחו של המעבד, אפל החליטה כי אינה מתכוונת לפגוע באיכות השימוש ולכן תבטל פיצ’ר זה. עכשיו מתבררת התמונה למה באפל דחו את השקת השרות מתוך מערכת ההפעלה ה-iOS 12 ל-iOS 12.1.

עד 32 משתתפים בשיחת וידאו אחת \ צילום: אפל
עדכון ה-iOS 12.1 מביא עימו תמיכה נרחבת לשימוש בסים הכפול במכשירי האייפון Xs והאייפון Xr אשר מאפשר הפעלה והוספה של סים נוסף. לצערנו, אפשרות זו לא זמינה כעת בישראל בשל חוסר התמיכה בטכנולוגיית ה-eSim. 
תמיכה בסים כפול \ צילום: אפל

עוד דבר אחד

התחלנו את הכתבה עם האימוג’ים החדשים ויש לנו עוד דיווח קטן עבורכם אשר יגיע לעדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 12.1. אימוג’י הבייגל הגיע ריק ונראה אם לומר את האמת, קצת מת ודי משעמם ולא מדגיש את האלמנטים הנכונים אשר משתלבים בחיי היום יום בבייגל. באפל נפל דבר, ואימוג’י הבייגל יגיע עם עיצוב רענן ותוספת של ממרח הגבינה המוכר פילדפליה קרים צ’יז.

הבייגל של אפל מקבל רענון \ צילום: אפל

אפל צפוייה לשחרר עוד שלושה עדכונים גדולים עד לשחרור מערכת ההפעלה ה-iOS 13 בשנה הבאה אשר תחשף לראשונה ביוני 2019. עד אז, אנו מזמינים אתכם לעדכן לעדכון החדש ה-iOS 12.1 אשר זמין להורדה דרך מערכת העדכונים במכשירי האייפון והאייפד בחינם, אל תשכחו לספר לנו מה אתם חושבים על העדכון החדש.

תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close