פייסבוק השיקה את Facebook Portal – רמקול חכם המתמקד בשיחות וידאו

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

https://www.facebook.com/facebook/videos/320275651886768/

מזה זמן רב שפייסבוק מדברת על השקת מכשיר ייעודי חכם שישתלב בפלטפורמה שלה, והיום הזה הגיע. פייסבוק מציגה היום את ‘פייסבוק פורטל’ – רמקול חכם המיועד לשיחות וידאו אינטארקטיביות, המנצל גם את פלטפורמת המסנג’ר.

הרמקול החכם מגיע עם מסך מגע, מצלמה מובנית ורמקולים המגבירים את איכות השמע בדיבור, כדי למקסם את חוויית השיחה. אותו רמקול מגיע בשתי תצורות, כאשר הראשונה כוללת עמדה נייחת עם מסך 10.1 אינץ’ ומצלמה קדמית הניתנת להסתרה וכיבוי. ברמת העיצוב, רבים מכם יראו כי הוא דומה מאוד למכשיר ה-אקו שואו של אמזון, שגם מהווה מתחרה מוביל בקטגוריה שלו.

התצורה השנייה יותר מודולרית ועונה לשם Facebook Portal+. דגם הפלוס מגיע עם מסך בגודל 15.6 אינץ’ הניתן לשינוי באמצעות סיבוב אופקי או אנכי, ומכיל את אותה פונקציונאליות של הדגם הרגיל.

+Facebook Portal | תמונה: פייסבוק

פיצ’רים

המכשיר החדש מבית פייסבוק לא נועד סתם לבצע שיחות וידאו אלא גם מעודד פעילות אינטארקטיבית בו. בין הפיצ’רים הניתנים לשימוש תמצאו פילטרים שיוסיפו לכם אוזני ארנב או ישנו את פרצופכם, כמו כן ישנה אפשרות לספר סיפור מרחוק עם המחשה – למשל, תוכלו לספר את הסיפור על שלושת החזירונים תוך כדי שהדמויות יצוצו על המסך, ולעיתים יתווסף גם פילטר שיכניס אתכם באופן מעשי לחלק מהסיפור.

בנוסף, בחיוג למשתמש פורטל פלוס אחר, תוכלו לבצע מעקב מקוציאחרי אותו משתמש, בזמן שהוא זז ברחבי הבית, באמצעות הקשה כפולה על פרצופו וזיהויו על ידי המכשיר.

שיחות וידאו גם למשתמשי מסנג’ר

פייסבוק לא מגבילה את השימוש למשתמשי הפורטל בלבד ומאפשרת לכל לקוח פורטל לחייג אל משתמשי פייסבוק מסנג’ר ולהכניס לשיחה משותפת עד שישה משתתפים.

יש גם אלכסה

אף על פי שכעת הן מתחרות, השותפות החדשה בין פייסבוק לאמזון הובילה לכך שהמכשירים החדשים של פייסבוק כעת מבוססים על העוזרת הקולית החכמה של אמזון, אלכסה, אך כדי להפעיל את המכשיר תצטרכו להגיד “היי פורטל”. המכשיר תומך במגוון פקודות שאלכסה יודעת כבר כמו להפעיל טיימר, לשאול שאלות כלליות, להפעיל את הבית החכם ועוד.

מלבד שיחות הוידאו והפיצ’רים הנלווים, פייסבוק משתפת פעולה עם מגוון חברות המספקות תכנים למכשיר החדש, וביניהם פנדורה, ספוטיפיי, פוד נטוורק ועוד.

אבטחה

פייסבוק מדגישה מספר פעמים כי היא שומרת על פרטיוץ המשתמשים ואינה מנטרת שיחות וידאו או שיחות קוליות בשרתיה, וגם לא מאזינה בזמן שהמכשיר אינו בשימוש. יתרה מכך, פייסבוק הוסיפה את אפשרויות כיבוי המצלמה והמיקרופוו באמצעות כיסוי פיזי, נוסף על המובנה, כדי להבהיר את הנושא.

Facebook Portal | תמונה: פייסבוק

בנוגע לזיהוי הפנים והפקודות הקוליות, פייסבוק טוענת כי דבר מכך לא מגיע אל השרתים שלה והכל מנוהל בצורה מקומית במכשיר, כולל יכול האינטילגנציה המלאכותית לזיהוי הפנים. היא אינה מצליבה מידע ומזהה אנשים בצורה פרטנית.

אם נאמין לכך או לא – זו בחירה שכל משתמש יצטרך לעשות עם עצמו בשלב הזה, אך אם תרצו לרכוש את שני המכשירים, תוכלו להזמינם כבר מעכשיו באתר החברה.

מחירים וזמינות

רמקול הפורטל הרגיל יעלה לכם במחיר רגיל כ-199 דולרים בעוד שכרגע הוא זמין לרכישה מוקדמת עבור 149 דולרים.
דגם הפורטל פלוס יעלה ביום רגיל כ-349 דולרים ואילו בהזמנה מוקדמת הוא יוכל להיות שלכם ב-299 דולרים בלבד.

המשלוחים כרגע זמינים רק לארה”ב והגעה לישראל בצורה רשמית לא נראית באופק. במיוחד למקרים כאלה יצרנו עבורכם מדריך שילוח המעניק כתובת אמריקאית מקומית. לפרטים נוספים לחצו כאן

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *