עדכון מערכת ההפעלה חלונות 10 אוקטובר 2018 זמין כבר עכשיו להורדה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

במהלך אירוע החומרה של חברת מיקרוסופט אמש, החברה השיקה את עדכון מערכת ההפעלה חלונות 10 אוקטובר 2018 אשר זמין כבר עכשיו להורדה אצל כלל המשתמשים אשר מריצים את מערכת ההפעלה חלונות 10, העדכון כמובן מועבר ללא תשלום.

על מנת להתקין את העדכון יש להיכנס להגדרות -> עדכונים ואבטחה -> ווינדוס אפיידט (Windows Update) -> ואז לחפש אחר עדכונים חדשים. לאחר מכן, עדכון האוקטובר בגרסה 1809 יהיה זמין להורדה בחינם.

למי שמכם שמעוניין לבצע התקנה נקייה של מערכת ההפעלה חלונות 10 עם עדכון האוקטובר 2018 בתוכה, יכול לעשות זאת על ידי שימוש בכלי של החברה אשר זמין אף הוא להורדה בחינם, לחצו כאן להורדה.

אז מה חדש בעדכון אוקטובר 2018 עבר חלונות 10?

עדכון אוקטובר 2018 יוצא רגע לפני תקופת החגים בארה”ב, העדכון מביא עימו מספר חידושים אך בעיקר שיפור ביציבות המערכת ופחות התעסקות עם פיצ’רים חדשים. כמו אפל, גם במיקרוסופט השנה העדכונים היו בסימן של שיפור במקום הוספה של אלמנטים חדשים, ולהלן חלק מהחידושים שיכללו בעדכון הבא:

  • סייר הקבצים יקבל תוספת בצבע שחור, הכוונה ל-Dark Mode אשר יאפשר להתאים את המערכת כמעט במלואה כאשר מפעילים את ערכת הנושא השחורה.
  • סנכרון העתק הדבק בענן, מעתה ניתן יהיה לבצע העתק (אם בקיצור המקלדת או על ידי לחיצה בכפתור הימני בעכבר) במחשב אחד ולהדביק את התוכן במחשב שני, וכל זה בעת שחשבון ה-Microsoft ID שלכם מסונכרן ביותר ממחשב אחד. היסטוריה של העתק \ הדבק אף היא תתווסף בהמשך למענויינים בכך.
  • שיפורים נרחבים לדפדפן ה-Microsoft Edge
  • שיפורים ב-Snipping Tool, למי שמכם שלוקח תמונות מסך
  • שיפור ב-Xbox Game Bar אשר מאפשר לחבר את קונסולת האקסבוקס למחשב, הזרמת וידאו מתוך משחק לרשת ועוד.
  • הוספת My Phone עבור משתמשי האנדרואיד לעת עתה, ניתן לשלוח ולקבל הודעות SMS (טקסט), לקבל ולהוציא שיחות ישירות ממחשב ה-PC, העברה של תמונות ישירות מהמכשיר לגבי המחשב ולערוך אותן Over The Air. שימו לב: כי על המשתמש להיות נוכח עם מכשיר האנדרואיד בקרבת מקום למחשב ה-PC ולהיות מחובר על אותה רשת אלחוטית, כמובן שחשבון ה-Microsoft ID ואפליקציית ה-My Phone עם ההרשאות המתאימות במכשיר האנדרואיד.

אלו הם רק חלק מהחידושים העיקריים בעדכון הבא, מלבד החידושים, ישנם לא מעט תיקונים לבעיות שהיו בעבר עם תוספות של תמיכה בהתקנים חדשים, דרייברים ועוד. כמובן, עדכוני אבטחה אף הם שולבו בעדכון אוקטובר 2018.

Dark Mode – החל מהגרסה הבאה של חלונות 10

מה קרה לפיצ’ר ה-Sets?

הפיצ’ר המרכזי שהוצג ואף דובר עליו רבות במהלך כנס המפתחים השנתי של החברה ה-BUILD 2018, הוא ה-Sets. אותו פיצ’ר מאפשר למשתמש לבצע מספר פעולות בחלון פעיל בודד. הכוונה לכך שניתן יהיה להשתמש בקובץ וורד או מצגת פאוורפוינט, ובאותו הזמן לפתוח “לשונית” חדשה ולבצע פעולות ישירות מהדפדפן לתוך המצגת או קובת הוורד שפתוח בלשונית השניה. ל-Sets ישנן אפשרויות נוספות אשר יאפשרו למשתמש לחסוך בזמן ובעבודה במחשב ה-PC. מיקרוסופט השיקה את גרסת הפיתוח של הפיצ’ר הנ”ל, אך זאת הסירה אותו מגרסאות הפיתוח האחרונות, ובמיקרוסופט מעדכנים כי הפיצ’ר אינו מוכן כעת והוא יתווסף בגרסה עתידית של חלונות 10.

אז מה הלאה? הכירו את 19H1

שם הקוד אבן אדומה הולך להעלם ובמקום זה נקבל שם קוד חדש, הכירו את 19H1. אותו עדכון אשר צפוי לצאת ברבעון הראשון של שנת 2019, אז צפויה מיקרוסופט להשיק עדכון נוסף לחלונות 10, כאשר הפיצ’רים המרכזיים טרם נחשפו או הוכרזו והגרסה הנ”ל זמינה כעת רק למי שנמצא בטבעת הניסוי ה-Skip Ahead. אנו יכולים לספר לכם שהעורך הנאמן שלכם נמצא בטבעת הניסוי הנ”ל וכמובן שנעדכן בעת הוספת פיצ’רים חדשים לפני יציאתם ל-Windows Insiders.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra