מערכת ההפעלה הבאה של Chrome OS תכלול תמיכה בזיהוי ביומטרי

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

קטע קוד שהתגלה ב-Chromium Gerrit חושף כי מערכת ההפעלה Chrome OS הבאה תכלול תמיכה בזיהוי ביומטרי.

אותו קטע קוד כולל הוראות התקנה ראשוניות עבור זיהוי ביומטרי באמצעות חיישן טביעת אצבע, שיופיעו ככל הנראה בזמן ההתקנה הראשונית של המכשיר. ההוראות הנלוות מסבירות כיצד צריך להניח את האצבע המורה, תוך ציון המיקום הספציפי  של החיישן – בראש מחשב ה-Chromebook.

בהמשך הקוד ניתן לראות כי כרגע תהיה תמיכה בזיהוי של עד 3 אצבעות בלבד ופונקציונאליות הזיהוי תהיה רחבה יותר מאשר סתם פתיחת המחשב.  על פי הקוד, באמצעות החיישן הביומטרי ניתן יהיה לבצע רכישות אונליין ואף להזדהות מול אתרים המצריכים הכנסת פרטים לכניסה.

כיום אין מחשבי Chromebook הכוללים חיישן ביומטרי מובנה, מה שמרמז על כך שייתכן וגוגל תחשוף אחד שכזה באירוע ההכרזה הגדול שתקיים בחודש אוקטובר.

הצצה לתהליך הרישום של טביעת האצבע מאתר Chromeunboxed

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch