בניגוד לשנים הקודמות, לצמד מכשירי האייפון Xs וה-Xs Max לקח קצת יותר זמן להמכר

כתב אורח - אוריה מימון

השבוע הכריזה אפל על סדרת האייפונים החדשה שלה לשנת 2018, אך אם תכננתם להזמין את אחד מדגמי הפרימיום של החברה, ייתכן ותצטרכו לחכות מעט.
המכירה המוקדמת של האייפונים החלה כבר בחצות ליל שישי האחרון ונראה שהדגם הגדול והיקר ביותר, ה-Xs Max, אזל במלאי אצל מפעילות הסלולר האמריקאיות Verizon ו-AT&T.  כמו כן, זמן המשלוחים עודכן לטווח זמנים של מעל שבועיים.

סדרת מכשירי ה-iPhone Xs אזלו \ צילום: אפל יח”צ

כמה באמת נמכרו?

למרות השינוי בזמני השילוח עדיין קשה להסיק כמה מכשירים נמכרו בפועל בהזמנה המוקדמת דרך אתר האינטרנט של החברה. בדרך כלל, זמינות המכשירים לרכישה בהזמנה מוקדמת תלויה ברמת הביקוש ובכמות שמסוגלת החברה לספק טרם השקת המכשיר.  כחצי שעה לתוך המכירה המוקדמת בחצות שבין יום שישי לשבת נראה שעדיין כמה מהדגמים היו זמינים לרכישה עם צפי הגעה ביום ההשקה, בניגוד להכרזות עבר, בהן חלק מהדגמים אזלו כבר לאחר 10 דקות.

מה שכן ניתן להסיק מהנתונים הקיימים הוא שלמרות הטענה ליוקר המכשיר, נראה שהשנה הדגם הפופלארי ביותר הוא הדגם היקר של מכשיר האייפון Xs Max, שהוכרז לצד מכשיר ה-Xs והאייפון Xr. כדי לסבר את האוזן, דגם המכשיר הכולל נפח איחסון של 512 ג’יגה בייט, מוערך בעלות של לא פחות מ-6,060 שקלים.

לא משנה באיזה דגם תבחרו מבין השלושה, נראה שתשלמו הרבה יותר ממה ששילמתם בעבר על מכשיר מבית חברת התפוח.
מחיר האייפון Xr, שבנוי מחלקים זולים יותר מאשר מדגמי Xs וה-Xs Max, ומורכב במעטפת של גוף אלומיניום ומסך LCD, מתחיל ב-3,150 ש”ח שזה כ-200 שקלים יותר מהדגם של השנה שעברה.

האייפון Xs כמו האייפון X בשנה שעברה יעלה כ-4,180 שקלים לפחות לגרסת ה-64 ג’יגה בייט, 4,810 שקלים לגרסת ה-256 ג’יגה בייטוכ-5,650 לגרסת ה-512 ג’יגה בייט.

אפל מעלה את המחירים למכשירי האייפון שלה בשנה האחרונה וצרכנים עדיין קונים. המחירים הגיעו מ-649 דולר ל-1,149 דולר לדגמים בנפחים הגדולים של 256 ג’יגה בעוד שהאייפון Xs Max קובע מדרגת מחיר אחרת, יקרה אף יותר. המכשיר השלישי של אפל, ה-Xr, יהיה זמין בחנויות בארה”ב החל מ-26 באוקטובר וההזמנות המוקדמות יחלו כבר ב-19 לחודש.

בעיות מוכרות בהזמנות המוקדמות

בעבר אתר אפל לא היה עומד בעומס הגולשים בזמן הרכישה ולעיתים אף היה קורס, מותיר רק לאנשים שנכנסו מהאפליקציה לאייפד ולאייפון את האופציה להזמין מכשירים עם תחילת המכירה המוקדמת של החברה.  אך גם באפליקציה לא הכל הלך חלק ובשנה שעברה, בהשקת האייפון X, הייתה זו האפליקציה של אפל שלא עבדה במשך 10 דקות לאחר תחילת המכירה.

האייפון X משנה שעברה הוכח כפופלארי, ולמרות תג המחיר הגבוה, אפל מכרה 41.3 מיליון אייפונים ברבעון האחרון,
כמעט בדיוק כמו הרבעון המקביל אשתקד ואפילו טוב יותר במעט. אפל אומרת שהאייפון X היה האייפון שנמכר הכי הרבה מכל היתר מאז שהוא הושק, ועזר לחברה לעבור את מדרגת המחיר של 700 דולרים למכשיר סמארטפון. ברבעון השלישי שהסתיים ביוני מחיר המכירה הממוצע של החברה למכשיר סמארטפון טיפס עד ל-724 דולרים מ-606 דולרים בשנה המקבילה אשתקד.

מפסיקה למכור ולשווק את הדורות הקודמים

בשונה מהאסטרטגיה שלה לאורך השנים, אפל לא תמשיך למכור דגמי אייפון ישנים, כמו האייפון X ששוחרר לעולם רק לפני שנה, ותתרכז בלמכור את האייפונים הנוכחיים.

מה אתם חושבים, האם גם בישראל המכירות יוכיחו את עצמן על אף שחלק מהדגמים חוצים את רף ה-5,000 שקלים?

שתפו כתבה