ערך האייפון X בשיא כל הזמנים; כ-68% משוויו המקורי

כתב אורח - אוריה מימון

אם אתם מחפשים לשדרג את הסמארטפון שלכם, מכירת המכשיר שברשותכם יכולה לגרום למזעור הנזק הכלכלי הכרוך בכך, וזאת רק במידה ועשיתם זאת בתזמון הנכון תוך שמירה על מצב תקין במהלך השימוש.  התקופה הזו שבה אנו עומדים לפני הכרזות של כמה מענקיות הסלולר בעולם, מביאה את התזמון הטוב ביותר בשנה שבו מומלץ למכור את הסמארטפון שברשותכם במידה ואתם מתכוונים לשדרג לדגם חדש יותר.

מה גורם לסמארטפונים לאבד מערכם?

תמונה: MusicMagpie

להכרזות והשקות יש את ההשפעה הגדולה ביותר על ירידת ערכם של דגמים קיימים בשוק ולכן, אם יש לכם מכשיר מגירה שתוכלו להשתמש בו בחודשים שלפני השקת מכשיר חדש, זו תהיה החלטה נכונה למכור את המכשיר שברשותכם ולחכות להכרזת המכשיר הבא.

מתי כדאי לשדרג?

מכירה טרם אירועי ההכרזה השונים תוכל לגרום לכם להרוויח יותר מ-25% אחוזים ממה שתוכלו לקבל עבור מכשירכם אם תחליטו למכור אותו לאחר ההשקה או אירוע ההכרזה של חברה מסוימת.  כמובן שלא תמיד לכולם יש מכשיר טלפון רזרבי שיכול לשרת אותם כנדרש בתקופה הזו ולכן, לאותם אנשים יומלץ למכור את הסמארטפון שברשותכם ברגע השקת הדגם החדש, שכן זו תהיה האפשרות המשתלמת ביותר עבורם מבחינה כלכלית.

מומחים דיווחו בחודש יולי כי האייפון X הגיע לממוצע מכירה כיד שנייה של 85% ממחיר המכירה המלא שלו בעת השקתו וקבעו כי זהו שיא חדש לכל אייפון שנמכר בנקודת זמן זו של מחזור המכירות.

על פי אתר MusicMagpie כל דגמי האייפון החזיקו את הערך שלהם טוב יותר מהמתחרים:
האייפון X ספג ירידת ערך של 32% אחוזים
האייפון 8 פלוס ספג ירידת ערך של 43% אחוזים
האייפון 8 ספג ירידת ערך של 45% אחוזים
ואילו האייפון 7 ספג ירידת ערך של 44% אחוזים ממחיר המכירה בעת השקתו

כידוע, דור האייפון הבא צפוי להיות מושק באירוע ההכרזה של אפל שיתקיים ב-12 לחודש יום רביעי בשעה 20:00 בערב (שעון ישראל) וצפוי להיקרא תחת השם iPhone XS.  מחיר המכירה המוערך של סדרת הדגמים החדשה שתושק יחל מ-3,360 ש”ח – מחיר אשר יכול להוות אופציית שדרוג לא גבוהה ואפשרות לנצל את שוויו של הדגם הנוכחי.

האייפון X שמר על ערכו בצורה טוב יותר מיתר המכשירים של המתחרות. נתונים אלו, בניגוד חד לדגם הדגל של המתחרה הגדולה של אפל – סמסונג. מכשיר ה-Galaxy S9 Plus כבר ספג קרוב ל- 50% אחוזים ירידת ערך רק חמישה חודשים לאחר השקתו ואילו
יתר דגמי סמסונג ספגו ירידת ערך של בין 58 ל-60 אחוזים.

גם גוגל נמצאת במצב לא מזהיר עם סדרת מכשירי הפיקסל שלה, כאשר שני הדגמים הראשונים בסדרה איבדו בין 74 ל-85 אחוזים. ההנחה היא שמבחינה פונקציונאלית, גוגל לא מספקת ייחודיות במכשיריה ויצרניות סלולר רבות מספקות מכשירים דומים ועוצמתיים לא פחות, שלעיתים אף מאפילים על סדרת הפיקסל.

הדגמים ששומרים על ערך גבוה לעומת אלו שמאבדים הכי הרבה:

תמונה: MusicMagpie

בראש רשימת המכשירים שאיבדו הכי הרבה מערכם, נמצא דגם ה-Desire 820 של חברת HTC שספג ירידת ערך של 95% אחוזים תוך פחות משנה.

מתכננים לשדרג את המכשיר שלכם? שתפו אותנו בתגובות

שתפו כתבה
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *