Apple | אפלiOS

מערכת ההפעלה iOS 12 הוכרזה עם שיפור בביצועים ופיצ’רים חדשים

זה לא סוד שלאורך החודשים האחרונים רחפה מעלינו שמועה כי חברת אפל מתכוונת להזניח מספר פיצ’רים במערכת ההפעלה ה-iOS 12 לטובת שיפור הביצועים של המערכת. אומנם אפל הכריזה כי 95% אחוז מהמשתמשים דווקא מאוד שמחים מ-iOS 11, האומנם? המערכת עם לא מעט בעיות, קריסות, והרגשה של איטיות.

לאורך שנים, הוסיפה אפל אין סוף פיצ’רים (אפשרויות חדשות למערכת) אשר שינו לא מעט דברים שאנו מבצעים במהלך היום יום שלנו. אך יחד עם זאת, היה ניסיון מצד החברה באמת לשפר את ביצועי המערכת, אך הדבר לא באמת קרה, והמשתמשים לא אחרו להציף את הרשתות החברתיות, מרכז התמיכה של אפל ועוד.

אך נראה כי כל זה עומד להשתנות, הכירו את מערכת ההפעלה ה-iOS 12

אמש, עלה לבמה טים קוק ושאר חברי הצוות, ובזה אחר זה הם הציגו לנו את החידושים לשנת 2018. מי שגנב את ההצגה ובלעדיו כנראה כל ההכרזה היתה משעממת, הוא קרייג פדריקי, סמנכ”ל התוכנה באפל, עלה לבמה והציג את iOS 12. דווקא הפעם אפל הלכה בכיוון שונה והתחילה עם iOS מה שלא קרה בשנים קודמות.

בתחילה, דיבר קרייג על שיפור ביצועי המערכת. הדבר שהכי מתבקשת מצד המשתמשים והתלונות הרבות, הציגה חברת אפל את השיפורים במערכת ההפעלה, כאשר זאת תמשיך לתמוך במכשירים ישנים מאוד, כמו ה-iPhone 5S ומעלה, שיקבלו את עדכון המערכת יחד עם מכשירים מתקדמים כמו האייפון 8 והאייפון X. על פי אפל, רמת הביצועים תשופר פלאים עם iOS 12, כאשר פתיחה של המצלמה למשל תהיה מהירה בלמעלה מ-70 אחוז, ואילו פתיחת מסך הנעילה אף היא תשופר, וזאת כמובן כל המערכת כולה. במה שהתגאו אמש באפל, היא העובדה שהם ממשיכים לתמוך במכשירים ישנים וחשוב להבין שמדובר בלא מעט עבודה מצד החברה, אך הדבר אינו מונע מהם להמשיך ולתמוך במכשירי iOS שונים.

מלבד שיפורים בביצועים, הציגה אפל מספר חידושים עבור iOS 12:

התראות: כעת, במסך הנעילה ההתראות יופיעו תחת קטגוריות, נושא, ואפליקצייה. מדובר למעשה בקבוצות התראות אשר יקבצו עבור המשתמש את ההתראות משרותי אפליקצייה כגון WhatsApp, כאשר כל ההתראות מהאפליקציה יופיעו כקבוצה אחת, לחיצה על הקבוצה תפתח את כל ההתראות בזמן כרונולוגי, אשר יאפשר למשתמש למחוק התראה בודדת, או קבוצה שלמה. פיצ’ר שרבים מהמשתמשים חיכו לו הגיע.

נא לא להפריע במצב שינה: מי שמכם שאוהב להפעיל את מצב ה-“נא לא להפריע”, ישמח לדעת כי אפל הוסיפה אפשרות חדשה, מצב שינה. ניתן לקבוע שעות בהן המכשיר יקבל התראות אך זה לא יפריע למשתמש במהלך השינה. בעת קבלת התראה מסך האייפון נדלק ומוציא לא מעט אור, דבר אשר גורם ללא מעט משתמשים לאבד את שנתם. פיצ’ר זה יאפשר להפעיל שעות קבועות בהן האייפון יכנס למצב “שינה” ויציג מסך שחור ועליו שעה ואת מצב השינה. בבוקר, האייפון יחזור לעבודה רגילה וזה יציג את כל ההתראות, את מזג האוויר ועוד ישירות על גבי מסך הנעילה.

קיצורים עבור Siri: פיצ’ר חדש מתווסף לעוזרת הקולית סירי. אפליקצייה חדשה בשם Shortcuts (קיצורים), תאפשר למשתמש להוסיף פקודות עבור העוזרת הקולית בעזרת אפליקציות צד ג’ או כאלה שמובנות במכשיר. ניתן יהיה לתת למספר פקודות שם של פקודה אחת, ומילת המפתח תאפשר למשתמש להזין את כל הפקודות ישירות לסירי. בעת אמירת מילת או משפט המפתח, העוזרת הקולית תסייע בכל הפקודות שהועברו אליה תחת שאילתה אחת. הכוונה, ניתן יהיה להכניס לקיצור דרך אחד מסלול שלם של קיצורי דרך, אם אתם מתכננים טיול, ניתן יהיה להוסיף לקיצור דרך הזמנה לשרות מוניות, ביצוע Check In לטיסה, בעת הנחיתה ניתן יהיה להזמין מונית נוספת, שזאת תקבל הוראות הגעה עד לבית המלון, ובדרך אף לבצע רישום למלון כשאתם בדרך אליו, וזאת על ידי שימוש בקיצור דרך אחד בלבד, כאשר סירי היא זאת שתדאג לבצע את כל הפקודות. הפיצ’ר הנ”ל יהיה בעל לא מעט אפשרויות עבור המשתמש, דבר אשר יהפוך אולי את סירי לקצת יותר חכמה.

שאילתות חדשות עבור סירי: עם iOS 12 סירי תאפשר לענות על נושאי ספורט נוספים, סלבריטאים או סתם על אוכל. השאילתות החדשות יאפשרו למשתמש לקבל יותר מידע בתוך סירי עצמה מבלי לגשת אל אתרי אינטרנט כאלה ואחרים על מנת לקבל את המידע הרלוונטי.

שיחה מרובת משתמשים ב-FaceTime: קצת יותר משנה, אנו ב-The Verifier פרסמנו כאן בבלעדיות על כך שאפל מתכוונת להוסיף תמיכה עבור שיחה מרובת משתמשים בשרות הוידאו ה-FaceTime. במהלך אירוע המפתחים הציגה אפל את החידוש אשר מאפשר להוסיף עד ל-32 חברים בשיחת וידאו אחת. הדבר יאפשר להתחבר ליותר מאדם אחת בשיחת וידאו בודדת, כאשר הדבר יאפשר לחברים, משפחה וקבוצות מכרים לעשות שימוש בשרות עם יותר מאדם אחד. הגיע הזמן!

Animoji חדשים ושרות Memoji חדש: אז תגידו שלום לטירקס, רוח רפאים, טייגר וקואלה. אלו הם ארבעת האנימוג’י החדשים שמתווספים. ולא רק, אפל משיקה שרות חדש ליצירת אנימוג’י מתוך אין ספור אפשרויות. השרות החדש יאפשר ליצור אנימוג’י מותאם אישית, החל מצבע העור, סוג שיער, צבע עיניים ואף תוספות כמו עגילים, משקפיים וכו’. לאחר מכן, ניתן יהיה להשתמש באנימוג’י שיצרתם ולשלוח אותו אל החברים דרך שרות ההודעות ה-iMessage. אין הגבלה ליצירת האנימוג’ים מותאמים אישית. ולא רק, מאז השיקה אפל את הפיצ’ר הבלעדי עבור האייפון X, מעתה ניתן יהיה לשלוח הודעה באורך של 30 שניות, במקום 15 שניות כיום.

מציאות רבודה 2.0: אפל הציגה את יכולות ה-AR החדשות, אשר יאפשרו ל-2 משתמשים להיות באותו המקום ולהשתתף יחד במציאות רבודה עם שימוש באייפד או באייפון. השרות החדש יאפשר למשתמשים לשחק במציאות רבודה אחד נגד השני, ואף אפליקציות ומשחקים חדשים יתמכו בשרות החדש אשר יאפשר להפגיש את עולם המציאות הרבודה, ליותר מאדם אחד. בנוסף הציגה חברת אפל שיפור משמעותי ל-AR, אשר יאפשר להיכנס אל תוך ליבה של המציאות המדומה. אותה הדגמה שחברת לגו הציגה, ממחישה את שיפור הביצועים שנעשה משנה שעברה. דבר אשר מאוד מבורך, וכל זה ללא שימוש במשקפי מציאות.

השליטה בידיים של ההורים: מערכת ההפעלה iOS 12 תביא עימה חידושים בשליטה ובקרה על מכשיר האייפון או האייפד של הילדים, המשפחה ואפילו של עצמכם. מעתה, ניתן יהיה להגביל שימוש באפליקציה או משחק לזמן מוגבל, כאשר בסיום הזמן האפליקציה תסגר ולא ניתן יהיה לגשת אליה ללא קוד גישה. הדבר יאפשר שליטה ובקרה גדולה יותר עבור ילדים, או כאלה שפשוט שכחו מהחיים האמיתיים ורוצים להנות מהסביבה מאשר לבהות במסך במשך שעות ברשתות החברתיות או בכל אפליקציה אחרת. פיצ’ר נוסף יאפשר למשתמש לראות כמה זמן הוא עשה שימוש באפליקציה מסויימת, רמת ההתראות שאותה אפליקציה שלחה לו ועוד.

אפליקציית התמונות מקבלת חיפוש חכם: מקום בו אפל נוגעת בכל פעם שיש לה הזדמנות, היא אפליקציית התמונות. אפל מוסיפה אזור חדש לחיפוש אחר ערכים בתמונות, בשימוש של יותר ממילת חיפוש בודדת. ניתן יהיה לחפש אזורים בהם צולמו התמונות, אירועים, הופעות ואפילו חגים. אפשרויות החיפוש החדשות יאפשרו לכם להגיע לתמונות שמעניינות ורלוונטיות עבור אותו חיפוש, דבר שיקל על המשתמש. מלבד זאת, אזור חדש נוסף יציג את התמונה שצולמה שנה אחת קודם לכן, אשר תוכלו להזכר באותו אירוע שעברו מאז לא מעט ימים שבועות וחודשים.

האפליקציות המובנות כמו חדשות, מניות, ספרים והקלטה קולית מקבלות עיצוב רענן מזה זמן רב. אפליקציית המניות מקבלת מתיחת פנים רצינית לאחר שנים בהם האפליקציה לא עברה שינוי עיצובי או הוספה של פיצ’רים. כעת ניתן יהיה לראות איך היתה המניה בשעות היום ובשעות הלילה, החדשות מה-Apple News יופיעו תחת המניות (במדינות תומכות) ועוד. מלבד זאת, אפליקציית הקלטה מגיעה לאייפד בפעם הראשונה.

אלו הם החידושים העיקריים ב-iOS 12, נכון לא מדובר בעדכון ענק שמביא איתו הרבה חידושים, אבל תהיו בטוחים שנכון לכתיבת שורות אלו, אנו עם העדכון החדש בגרסת המפתחים הראשונה, ואנו חייבים לציין כי חברת אפל באמת עשתה עבודה טובה בכל הנוגע לשיפור במהירות ותגובת המערכת. דבר שהיה חשוב לחברה לשים עליו דגש, אנו מאמינים כי גרסאות עתידיות של iOS יביאו עימן לא מעט חידושים שאנו מחכים להם כבר לא מעט זמן. קבלו את העדכון בברכה, ואת העבודה הקשה שצוותי הפיתוח עומלים עליהם לא מעט זמן. מדובר בעדכון מבורך עם לא מעט שינויים לטובה, ואנו רק יכולים לקוות כי ב-iOS 13 נזכה לעדכון עיצובי מלא מזה מספר שנים.

עד אז, אנו נמשיך לעדכן בכל השינויים שנראה לאורך הדרך עם iOS 12, ואל נשכח: אפל ממשיכה לתת תמיכה מלאה למכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאץ’ הבאים:

אייפון:

 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone SE
 • iPhone 5s

אייפד:

 • 12.9-inch iPad Pro 2nd generation
 • 12.9-inch iPad Pro 1st generation
 • 10.5-inch iPad Pro
 • 9.7-inch iPad Pro
 • iPad 6th generation
 • iPad 5th generation
 • iPad Air 2
 • iPad Air
 • iPad mini 4
 • iPad mini 3
 • iPad mini 2

אייפוד טאץ’:

 • iPod touch 6th generation

 

מקור
אתר אפל iOS 12
תגיות
להמשך קריאה

אבי דוד | Avi David

ממקימי האתר ועורך משנה פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם Techit. סלולרי: iPhone X / 256GB מחשב: iMac 27 5K שעון חכם: Apple Watch Series 4 LTE טאבלט: iPad Pro 10.5 2018
Back to top button
Close