רק עניין של זמן: Whatsapp בונה פלטפורמה לעסקים. האם הפרסומות קרובות מתמיד?

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

זה כבר זמן מה שתוכנת המסרים הפופולרית ווטסאפ בוחנת את כניסתה לשוק העסקי. נראה שהאפליקציה החינמית שמאפשרת כיום לבצע שיחות קוליות, טקסט ווידאו ללא תשלום הגיעה למיצוי והחליטה שדרוש לה מודל עסקי רווחי יותר.

בהודעת שהתפרסמה בבלוג החברה אתמול, מתארת את הצורך שזיהתה עקב פניות רבות אליה בנושא, המדברות כולן על היחסים בין בעלי עסקים אל לקוחותיהם. לטענת החברה, רבים מהעסקים עושים שימוש באפליקצייה ליצירת קשר ללקוחות או ל”דיוור” בזמן אמת לגבי מבצעים והטבות שונות. נוסף על כך, אותם עסקים העלו את הצורך בהפגנת נוכחות רשמית, על מנת לבטל את שאלת הזהות של העסק שמתעוררת אצל כל לקוח כשהוא מתקשר עם אותו מספר טלפון.

חלק מהפתרונות שהעלתה החברה באותה הודעה כלל את האפשרות למתן “תג ירוק”, בדומה ל-V הכחול של פרופילים מאומתים בפייסבוק, כך משתמשים יוכלו להיות בטוחים שהם מתקשרים עם החברה הנכונה ולא מספר טלפון מתחזה. עוד פיתרון שרמזה ווטסאפ הוא בניית פלטפורמה לעסקים קטנים וחברות, שככל הנראה יתבסס על תצורת Whatsapp Web – השירות האינטרנטי של החברה המאפשר לכם להשתמש באפליקציה מהמחשב.  הפלטופרמה עשויה לכלול אפשרות דיוור אוטומטית, ניהול לקוחות ואולי אפילו צ’אט בוט שיענה לכם בצורה אוטומטית לשאלות נפוצות. אגב, אין מן הנמנע שבעתיד תראו פרסומות בתצורות שונות באפליקציה הקיימת, כדוגמת באנרים בראש האפליקציה וכו.

בחודשים הקרובים תבצע החברה ניסוי עם מספר חברות כדי לנסות ליישם את מה שלמדה. במידה ותבחר החברה לשלב פרסומות בפלטפורמה הקיימת, ייתכן ונבחין בנהירה של משתמשים אל אפליקציות המסרים המקבילות, כדוגמת טלגרם או Allo של גוגל.

מהי אפליקציית המסרים המועדפת עליכם? אם זו ווטסאפ, האם תעברו אל המתחרה? שתפו אותנו בתגובות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch
Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *