טכנולוגיה ואינטרנט

פייסבוק ממשיכה בגל החסימות והפעם זה עשוי לעלות לה 300 מיליון שקלים

“האם למשתמשי פייסבוק אין שום זכות או קניין בפרופילים אותם הם מנהלים באדיקות שנים על גבי שנים ואפילו משקיעים סכומי כסף וזמן גדולים בקידומם?”,תוהים התובעים סניה ולדברג ואלי נכט, שני גולשים פופולריים מאוד שנמחקו מהרשת החברתית ללא כל התראה, ועכשיו תובעים.

אלי נכט וסניה ולדברג, שני גולשים פופולריים מאוד שנחסמו בחודש שעבר מפעילות בפייסבוק, תובעים מהנציגות הישראלית של הרשת החברתית, פייסבוק ישראל בע”מ, פיצויים בסך 300 מיליון שקלים בתביעה ייצוגית. לפי כתב התביעה, “התובעים במשך שנים בנו לעצמם פרופילים ועמודים, תוך שימוש בפלטפורמת פייסבוק, ולא רק השקיעו זמן רב בטיפוחם, על ידי העלאת תכנים ייחודיים המצריכים לא מעט כתיבה, מחשבה וצילומים, אלא אף השקיעו ממיטב כספם במימון פוסטים וקידום העמוד עצמו”.

“עקב מחיקת העמוד כליל, אין ביכולתנו אפילו להציג בפני כב’ ביהמ”ש את העמוד שנמחק”, צוין בהדגשה בכתב התביעה נגד פייסבוק. כזכור, הרשת החברתית פצחה במתקפת חסימות של אושיות רשת, חלקם לתקופה של 30 יום וחלקם לצמיתות, בחודש נובמבר. בנוסף לוולדברג ולנכט, גם אושיות רשת דוגמת אבנר רסל, יותם זמרי, נועם פתחי, רז ציפריס ונדב פריד סבלו מנחת זרועה של הרשת החברתית. דפוס החסימה העיד כי מדובר רק במשתמשים המוגדרים כ”בעלי פרופיל גבוה” (כלומר, “אושיות רשת”). רוב הנחסמים לא זכו לערער על ההחלטה של פייסבוק או להבין מדוע הם נחסמו; חלק מהם קיבלו הודעה שהסיבה הם פוסטים בני כמה שנים המכילים את מילות גנאי כגון “קוקסינל” או “כושי”.

כתב התביעה שהוגש נגד פייסבוק אתמול בבוקר מציף בעיה חמורה עליה מתריעים משתמשים רבים, בעיקר כאלה שחסימה פוגעת בפרנסתם: “הנתבעת לא טרחה להודיע על כוונתה לסגור את הפרופיל, לא נתנה התרעה או הזדמנות לתקן את ההפרה, ואף לא הסבירה או הבהירה מה היא ההפרה בכלל. מעבר לכך, עומדת השאלה מה המנגנון הראוי לנקיטת אמצעים כה דרסטיים מצד הנתבעת, והאם למשתמשי פייסבוק אין שום זכות או קניין בפרופילים אותם הם מנהלים באדיקות שנים על גבי שנים?”.

עוד מכתב התביעה תוכלו למצוא בקישור הבא

תגיות
להמשך קריאה

כתב אורח - אורי סער | Ori Saar

כתב אורח באתר פעיל בתחום היזמות וממקימי קהילת היזמות וההייטק של ראשון לציון - RishonTech. בעל ניסיון בניהול עמודים ברשתות החברתיות ושואף להפוך כל מקום לטוב יותר. סלולרי: LG G3 מחשב: MSI GL62 6QD
Back to top button
Close