טכנולוגיה ואינטרנט

אמזון דוחה בקשה הדורשת מ’אלכסה’ להעיד בתיק רצח

בחקירת רצח בArkansas שבארה”ב, בה נמצא גבר ללא רוח חיים בתוך אמבט, מסתמנת עדות אפשרית שייתכן כי תוכל לשפוך אור על המקרה ולעזור בפיענוח מקרה הרצח. בניגוד לבני אדם הנוהגים להעיד במקרים כאלה, העדות המסתמנת מגיעה דווקא מכיוונה של ‘אלכסה’, העוזרת הקולית של מכשיר ה-Echo של אמזון.

ה-Echo של אמזון הוא מכשיר המחובר באופן תמידי לאינטרנט ומסוגל לענות לשאלות כלליות, לנגן מוזיקה, להזמין מוצרים מאמזון ובין היתר גם לשלוט בבית החכם. הפונקציונאליות של Echo נעשית באמצעות פנייה קולית על הקול שמניע את המערכת ועונה לשם ‘אלכסה’.  הזמינות התמידית מתאפשרת מאחר ואלכסה תמיד נמצאת בהאזנה למקרה שיקראו לה.Echo_Alexa

פרקליטות המדינה פנתה אל אמזון על מנת לשחזור קבצי קול אפשריים, המאוחסנים בשרתי החברה בעיקר לטובת שיפור האינטיליגנציה המלאכותית של אלכסה. אמזון דחתה את הפנייה ללא שום סיבה רשמית אך הסכימה לחלוק את פרטי חשבון האמזון של הנרצח, על מנת לספק מידע נוסף לחקירה.  אמזון טוענת כי אלכסה אכן שומרת קבצי קול למטרת למידה ושיפור העבודה עם Echo אך מצד שני היא טוענת כי אלכסה מגיבה רק כשפונים אליה באמצעות המילה החמה “היי, אלכסה”, בדומה ל”היי, סירי” ו-“אוקיי, גוגל”.

חוסר הרצון של אמזון לשתף במידע הקולי מצד אחד מחשיד ואף קצת מאשר שהחברה מאחסנת קבצי קול ומאזינה למשתמשים לא בהכרח רק כשפונים ישירות לאלכסה, אך מצד שני ניתן לומר כי אמזון מגינה על פרטיות המשתמשים, בין אם הם בין החיים או לא, ומוכיחה כשגם גוף מדיני גדול פונה אל החברה, היא תחשוב פעמיים לפני שתמסור מידע רגיש שכזה.

מקור
CNN
תגיות
להמשך קריאה

אלדד מטמון | Eldad Matmon

ממקימי האתר והעורך הראשי. Eldad@theverifier.co.il בעל ניסיון עשיר בכתיבה באתרים טכנולוגיים ומשיכה לא מוסברת לתחום. לא מסוגל להתחייב למכשיר אחד ואוהב להתנסות בממשקים ומערכות הפעלה שונות. גילוי נאות: עובד יבמ ישראל אך כל הכתוב באתר משקף את דעתי הבלעדית ואינו מייצג בשום צורה את חברת יבמ.
Back to top button
Close