משרדי מיקרוסופט \ צילום: Tawanda Razika / Pixabay

לא עוצרת: מיקרוסופט מפטרת עובדים בגל פיטורים חדש

ב-3 ביולי 2024, מיקרוסופט ביצעה גל פיטורים נוסף כחלק מהקטנת כוח העבודה של הענקית הטכנולוגית מרדמונד השנה.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בפעם המי יודע כמה מתחילת השנה, חברת מיקרוסופט (Microsoft) החלה בפיטורים של עובדים במספר חטיבות.

הפיטורים השפיעו על צוותים ואזורים גיאוגרפיים שונים. מיקרוסופט סירבה למסור פרטים על מספר העובדים שפוטרו. עם זאת, פוסטים בלינקדאין מצביעים על כך שהפיטורים השפיעו על עובדים בתפקידי ניהול מוצר ותוכניות.

“כוונון ארגוני והתאמות בכוח העבודה הם חלק הכרחי וקבוע מניהול העסק שלנו,” אמר דובר החברה בהצהרה. “נמשיך להעדיף ולהשקיע באזורים אסטרטגיים לצמיחה העתידית שלנו ולתמיכה בלקוחות ובשותפים שלנו.”

שנת הכספים 2024 של מיקרוסופט הסתיימה ב-30 ביוני, וזו אינה הפעם הראשונה שהחברה מבצעת ארגון מחדש עם תחילת שנת כספים חדשה.

בחודש שעבר, מיקרוסופט פיטרה כ-1,000 עובדים ביחידות שונות, כולל יחידת הענן Azure וארגון המציאות המעורבת HoloLens. בינואר, החברה פיטרה כ-2,000 עובדים ביחידת הגיימינג שלה, שלושה חודשים לאחר רכישת Activision Blizzard ב-69 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה ביותר של החברה אי פעם.

הפיטורים מגיעים כאשר מיקרוסופט מנסה לשמור על מרווחי הרווח שלה על רקע הוצאות הון כבדות שנועדו לספק את תשתית הענן הדרושה לאימון ופריסת המודלים שמפעילים יישומי AI.

כוח העבודה של מיקרוסופט זינק במהלך המגפה אך התייצב בשנתיים האחרונות. בסוף שנת 2023, החברה העסיקה כ-227,000 עובדים ברחבי העולם, לעומת 232,000 שנה קודם לכן.

עד כה, יותר מ-100,000 עובדי טכנולוגיה פוטרו השנה, לעומת יותר מ-260,000 פיטורים בשנת 2023​.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra