תמונה: Unsplash Jonathan Kemper

מיקרוסופט מפטרת 1,900 עובדים ברחבי Xbox ו-Activision Blizzard

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

מיקרוסופט (Microsoft) היא החברה האחרונה שהודיעה על סבב פיטורים גדול בתחום המשחקים שלה, כשהיא מפטרת כ-1,900 עובדים מקבוצות ה-Xbox, Activision Blizzard ו-ZeniMax (הידועה גם בשם Bethesda). זה מביא את מספר הפיטורים בענף משחקי הוידאו השנה לכ-6,000 כבר. לפי הערכות מסוימות, היו כ-9,000 פיטורים בתעשייה בכל שנת 2023.

תמונה: מיקרוסופט

“ככל שאנו מתקדמים בשנת 2024, מנהיגות Microsoft Gaming ו-Activision Blizzard מחויבת להתיישר על אסטרטגיה ותוכנית ביצוע עם מבנה עלויות בר-קיימא שיתמוך בכל העסק שלנו הצומח”, אמר מנכ”ל Microsoft Gaming, פיל ספנסר, לעובדים במכתב שהגיע לידי The Verge. “כחלק מהתהליך הזה, קיבלנו את ההחלטה הקשה לצמצם את גודל כוח העבודה של המשחקים שלנו בכ-1,900 תפקידים מתוך 22,000 האנשים בצוות שלנו”.

פיל ספסנר ראש חטיבת אקסבוקס \ תמונה: מיקרוסופט
פיל ספסנר ראש חטיבת אקסבוקס תמונה: מיקרוסופט

רוב הקיצוצים אמורים להיות בתוך Activision Blizzard, שלושה חודשים לאחר שמיקרוסופט סגרה סוף סוף את רכישת המו”ל בסך 68.9 מיליארד דולר. גם עמדות בצוותים של Xbox ו-ZeniMax ייפגעו. הקיצוצים שווים לכ-שמונה אחוזים ממחלקת המשחקים של מיקרוסופט.

ספנסר אמר לעובדים שהפיטורים נובעים מהצורך להתייעל ולהתמקד בתחומים שבהם לחברה יש את ההזדמנויות הגדולות ביותר להצלחה. הוא הבטיח לעובדים שמיקרוסופט תתמוך בהם בתהליך הפיטורים, כולל מתן סיוע בהכשרה מחדש ובמציאת עבודה חדשה.

הפיטורים של מיקרוסופט הם עוד סימן לקשיים המתעוררים בתעשיית משחקי הווידאו. הענף חווה ירידה בהכנסות מאז תחילת מגפת הקורונה, וישנן סימנים לכך שהמצב רק יחמיר.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra