אייפון 16: אפל תשלב בינה מלאכותית ותציג כפתור צילום חדש

בספטמבר הקרוב תשיק אפל את סדרת האייפון 16, נראה שהשנה אפל תתמקד בעיקר בתחום העיצוב והצילום על ידי הוספת כפתור ייעוד בצידו של המכשיר. גם כפתור הפעולה יגיע לאייפון 16 והאייפון 16 פלוס ולא רק לדגמי הפרו.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

דגמי האייפון 16 והאייפון 16 פרו של אפל (Apple) צפויים להיות שונים מכל השקה קודמת בזכות שילוב של בינה מלאכותית (AI) ברמה המערכתית. דיווחנו בעבר על כוונתה של אפל לשלב בינה מלאכותית גנרטיבית במגוון הכלים הזמינים באייפון, וחלק מהם יהיו ייחודיים לסדרת האייפון 16. בעוד ששפת העיצוב הכללית של המכשירים תישאר דומה, דגמי דמה של האייפון 16 והאייפון 16 פרו חושפים מה צפוי לנו.

תמונות של דגמי דמה של אייפון 16 ואייפון 16 פרו נחשפו ברשת, ומציגות את העיצוב ופריסת הכפתורים של המכשירים המסקרנים. תמונות הדמה מחזקות את רוב הדיווחים והשמועות שנשמעו עד כה, כולל כפתור הצילום החדש ועיצוב המצלמה המחודש של האייפון 16.

התמונות פורסמו ברשת החברתית הסינית Weibo, וניתן לראות במבט ראשון כי האייפון 16 פרו והאייפון 16 פרו מקס יצוידו במסכים גדולים יותר מהדגמים הנוכחיים של סדרת הפרו. עם זאת, לא ניתן לומר אותו הדבר על הדגמים הסטנדרטיים, שכן האייפון 16 והאייפון 16 פלוס צפויים להגיע עם אותו גודל מסך.

ניתן לראות בבירור שהאייפון 16 פרו גדול מעט בהשוואה לאייפון 15 פרו. משמעות הדבר היא שהחברה משנה במעט את גודל המארז השנה, מה שיאפשר למכשירים להגיע עם מסך גדול יותר של 6.3 אינץ’ במקום 6.1 אינץ’ באייפון 15 פרו. דווח קודם טען שאפל מתכננת להקטין עוד יותר את גודל המסגרת, אך התמונות לא חושפות פרט זה בעיצוב. לעומת זאת, האייפון 16 פרו מקס יכיל מסך בגודל 6.9 אינץ’ לעומת 6.7 אינץ’ באייפון 15 פרו מקס הנוכחי, ודגמי הדמה מציגים את ההבדל.

ניתן לראות גם שאפל מתכננת להביא את כפתור הפעולה מסדרת הפרו לדגמים הסטנדרטיים, כפי שניתן לראות בדגמי הדמה של האייפון 16. עם זאת, נראה שכפתור הפעולה גדול מעט מכפתור האייפון 15 פרו, ונותר לראות האם אפל תשנה את גודל הכפתור. בנוסף, ניתן לראות כי עיצוב המצלמה מסודר אנכית במקום אלכסונית.

דגמי הדמה של האייפון 16 והאייפון 16 פרו מציגים גם כי כל הדגמים יכללו כפתור צילום חדש מתחת לכפתור הצד או ההפעלה. כפתור הצילום החדש יהיה זמין בכל ארבעת דגמי האייפון 16, והוא יתמקד ביכולות צילום הוידאו של המכשיר. טרם ידועות כל התכונות של הכפתור.

בנוסף, ניתן לראות כי כפתור הצילום ישב באופן שקוע ולא יבלוט החוצה מהמסגרת, בניגוד לשאר הכפתורים. טבעו הקיבולי של הכפתור יאפשר לו להכיל פונקציונליות לחץ ממושך בדומה למצלמת DSLR.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra