הנה זה קורה: SpaceX העלתה את הציוץ הלוויני הראשון בעולם

הסנונית הראשונה כבר פה, SoaceX בציוץ ראשון ללא אינטרנט סלולרי ועם התחברות מלאה ללווין ללא ציוד נלווה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בתחילת פברואר דיווחנו כאן, כי אילון מאסק הודיע כי בקרוב יסגור את הקו הסלולרי שלו ויעבור להשתמש בשיחות של אודיו וידאו וטקסט דרך הרשת החברתית X.

Starlink 2.0 \ תמונה: SpaceX

היום (שני, 26.02), הודיעה חברת החלל SpaceX שבבעלותו של מאסק, שאלה הצליחו לשלוח ציוץ ממכשיר סלולרי בהתחברות ישירה ללווין של Starlink.

ההתחברות ללווין בוצעה ללא שום ציוד נלווה, עם התקשרות מלאה דרך הסמארטפון לאינטרנט לוויני. מדובר בפריצת דרך משמעותית שבעתיד תאפשר התחברות בכל מקום ובכל זמן לרשת האינטרנט גם במקומות בהם אין קליטה סלולרית.

אפל וגוגל שהשיקו שרות התחברות ללווין ללא תקשורת סלולרית בעת צרה (SOS), מאפשר להציל חיים ולתקשר עם כוחות ההצלה באמצעות טקסט ושיתוף המיקום.

אומנם מדובר בסנונית ראשונה, אך נראה שהעתיד בו לא נהיה תלויים בתקשורת של המפעילות הסלולריות ופשוט להתחבר לאינטרנט לוויני עם קליטה מלאה למשל במקומות שבהם אין קליטה סלולרית (אזוריים נידחים כמו המדבר) או בזמן טיסה או הפלגה באמצע הים.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra