זה לא ה-1 באפריל; ולא, Gmail לא נסגר

בדיחה ב-X שהפכה לוויראלית - משתמש בשם Chris Bakka שיתף ״צילום מסך״ מזוייף בו נכתב כי גוגל תסגור את שירות הדוא״ל ג׳ימייל ב-1 באוגוסט 2024. כמובן שמדובר במתיחה שיצאה משליטה

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

דוא”ל מזויף המופץ בטוויטר\ X ובמקומות אחרים טוען שחברת גוגל (Google) “תסגור” את שרות הדואר האלקטרוני הגדול בעולם Gmail בשנת 2024, אך מדובר במתיחה גסה.

התמונה המופצת מציגה הודעה מזויפת של גוגל המודיעה ש-Gmail ייסגר ב-1 באוגוסט 2024. רבים מהאנשים שמשתפים את התמונה עושים זאת בצחוק, אך אחרים נופלים קורבן למתיחה ומאמינים להודעה המזויפת. כתוצאה מכך, “Gmail” הפך לטרנד ב-X אמש (חמישי, 22.02), עם תערובת של הומור, בלבול ואנשים עצבניים בעיקר.

התמונה המזוייפת כפי שפורסמה ב-X \ תמונה: צילום מסך Chris Bakke X

הגורם לבלבול הוא כנראה הודעה אמיתית שגוגל פרסמה בשנה שעברה, לפיה “תצוגת HTML קלאסית” של Gmail תיסגר בשנת 2024. תצוגה זו היא גרסה פשוטה ומיושנת של Gmail, אך היא שימשה כגיבוי עבור משתמשים שהסתפקו בתצוגה בסיסית של תיבת הדואר הנכנס. מלבד שינוי מינורי זה, Gmail ימשיך לפעול כרגיל בשנים הקרובות. למעשה, Google ממשיכה להוסיף חוויות ושיפורים חדשים ל-Gmail, כגון השקת Gemini for Gmail לאחרונה.

מגוגל נמסר בתגובה: ״Gmail כאן להישאר!״

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra