האלמנטים של העיצוב מ-visionOS מגיעים לאייפון ולאייפד \ תמונה: אפל

בלעדי: iOS 18 תגיע עם אלמנטים ממשקפי ה-Vision Pro של אפל

חברת אפל תציג את מערכת ההפעלה iOS 18 וה-iPadOS 18 בחודש יוני הקרוב כחלק מאורע המפתחים השנתי ה-WWDC 2024, ל-The Verifier נודע כי החברה מתכוונת להביא אלמנטים עיצוביים ושינוי ממשק המשתמש בדומה למערכת ההפעלה ה-visionOS.

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה
חדשות מתפרצות

חברת אפל (Apple) תציג בעוד כחצי שנה בכנס המפתחים השנתי ה-WWDC 2024 את עדכוני מערכות ההפעלה ה-iOS 18 וה-iPadOS 18 לאייפונים ולאייפדים. לצד עדכונים כמו האפל טיוי, למק לשעון ולמוצרי הבית.

מערכת ההפעלה visionOS \ תמונה: אפל

מארק גורמן מבלומברג חשף בשבוע שעבר, כי חברת אפל מתכוונת להציג את העדכון הגדול ביותר לאייפון מאז האייפון עם iOS 18. מערכת ההפעלה ה-iOS לא עברה שינויים גדולים בשנים האחרונות בכל הקשור לעיצוב ממשק המשתמש. באפל כן הוסיפו אפשרות כמו ווידג׳טים, עריכת מסך הנעילה ועריכת מסך הטלפון.

אלמנטים מ-visionOS ל-iOS 18 \ תמונה: אפל

ל-The Verifier נודע לפני מספר שבועות, כי באפל עובדים על הבאת אלמנטים מתוך מערכת ההפעלה ה-visionOS של משקפי ה-Vision Pro, אל תוך עדכוני ה-iOS 18 וה-iPadOS 18.

התפריט הצף החדש מגיע גם לאייפד \ תמונה: Apple Insider

את הסממן הראשון לכך זכינו לראות בעדכון ה-tvOS 17.2, אפל הציגה סרגל צידי צף חדש שמחליף את הסרגל הצידי הקודם. כפי שניתן לראות בתמונה למטה, אפל הפכה את הסרגל ״לשקוף״ בדיוק כמו ב-visionOS. התפריט הנ״ל יחליף את התפריט הקיים באייפדים עם iPadOS 18.

צפו: כך יראה התפריט החדש באייפד

מלבד חידושים בתחום הבינה המלאכותית, מערכת ההפעלה iOS 18 צפויה לקבל מתיחת פנים בכל הקשור לממשק המשתמש. מערכת ההפעלה ה-visionOS היא המודל בו משתמשת אפל על מנת לעדכן את ממשק המשתמש באייפון. התפריטים, האפליקציות המובנות, ספארי ועוד, כולם יעודכנו עם עיצוב רענן.

התפריט החדש ב-iMessage \ תמונה: צילום מסך

עם השקת מערכת ההפעלה ה-iOS 17, אפל שילבה לראשונה תפריט חדש באפליקציית ההודעות ה-iMessages. תפריט שלא מוכר לנו מאף חלק אחר במערכת ההפעלה, מה שגרם ללא מעט משתמשים להרמת גבה, בכך שאין קשר בין ממשק המשתמש לתפריט החדש.

תפריט בחירת הפעולה באייפון 15 פרו \ תמונה: June Wan/ZDNET

אפל לא עצרה שם, החברה השיקה את האייפון 15 פרו עם כפתור פעולה חדש המאפשר למשתמש להפעיל פעולה מהירה ללא הצורך בפתיחת המסך. תפריט חדש עם עיצוב ״עתידני״ שולב בתוך מסך ההגדרות, שגם הוא לא קשור בכלל לממשק המשתמש המוכר.

האם אלו רק הסנונית הראשונה להצצה ל-iOS 18? החברה תציג את העדכונים הנ״ל בחודש יוני הקרוב במהלך כנס המפתחים השנתי ה-WWDC 2024.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra