תמונה: Dall-E 3

הגיע הזמן: משרד התקשורת דורש מחברות הסלולר לאפשר שימוש ב-eSIM בישראל

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

משרד התקשורת פנה היום (ראשון, 4.2.2024) לחברות הסלולר בישראל ודרש מהן להציג את מוכנותן להפעלת שירות eSIM בישראל. שירות eSIM הוא שירות של כרטיס SIM וירטואלי, שאינו דורש כרטיס פיזי, אלא נשמר בתוך המכשיר הסלולרי. באמצעות שירות זה, המשתמש יכול להחליף בין חברות סלולר בקלות ולבחור את החברה המתאימה לו לפי הצורך.

המכתב שנשלח לחברות הסלולר נחתם על ידי מנכ”לית משרד התקשורת, עו”ד עינבל משש, והוא מגיע לאחר שבמהלך המלחמה באוקטובר התקבלו תלונות ממפונים וחיילי מילואים שסבלו מבעיות קליטה סלולרית באזורים שבהם שהו. המשרד טוען ששירות eSIM יקל על המשתמשים להשתמש בחברה המספקת שירות טוב יותר באזור הרלוונטי, ולא להיות תלויים בחברה אחת בלבד.

שירות eSIM הוא שירות מודרני וחדשני, שקיים ברוב המדינות המתקדמות וברוב המכשירים החדשים. היום ישנם מספר שחקנים קטנים, כמו wecom, שמציעים שימוש בסים וירטואלי כפיתרון סלולרי. החברות הגדולות, כמו פרטנר, סלקום ופלאפון, מציעות שירות סים וירטואלי למכשירים לבישים בלבד (שעוני Apple Watch או Galaxy Watch של סמסונג). המעבר לסים וירטואלי הוא פשוט עבור החברות הגדולות והמניע לא לעבור אליו הוא ככל הנראה כלכלי, אבל זה לא משהו שהן יוכלו להתחמק ממנו לאורך זמן.

זה רק עניין של זמן

גם אם משרד התקשורת לא היה מתערב, שחקניות סלולר מובילות, כמו אפל, שהחלו כבר למכור מכשירי אייפון עם סים וירטואלי בלבד (כרגע רק בארה”ב), ישפיעו על חברות הסלולר ברגע שיחילו את החידוש גם על שאר השווקים הגלובליים – גם בישראל.

שימוש ב-eSIM יביא את ישראל לעידן החדש של התקשורת הסלולרית, שבו המשתמשים יוכלו לבחור את החברה המתאימה להם בכל רגע נתון, ולא להיות קשורים לחוזה או לכרטיס פיזי. שירות eSIM יאפשר למשתמשים לחסוך כסף, ליהנות משירות טוב יותר, ולהיות יותר גמישים בעולם התקשורת המשתנה.

“בעידן בו בעלי מכשירי סלולר נעים כל הזמן ועלולים לחוות קשיים בקליטה או בסוגיות אחרות, עלינו לאפשר להם גמישות מירבית ונגישות ל-SIM וירטואלי, אשר לא יחייב עוד תלות בספק תקשורת סלולרית אחד בלבד. אירועי השבעה באוקטובר וכל השלכותיהם, הם ההוכחה לצורך באימוץ חדשנות גם בתחום הזה”. לדברי שר התקשורת קרעי: “כניסת eSIM לשוק התקשורת הישראלי תקל במציאות הנוכחית על המפונים ועל מאות אלפי לוחמינו שבמילואים להתנייד בקלות וללא צורך בכרטיס פיזי”.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch