תמונה: מיקרוסופט

אפל מאפשרת כעת אפליקציות הזרמת משחקים כמו Xbox Cloud Gaming באייפון

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

לאחר שנים של חסימה מצד חברת אפל (Apple), הודיעה אמש (חמישי, 25.01) החברה כי תאפשר לאפליקציות המבוססות הזרמת משחקים בענן (כמו ה-Xbox Cloud Gaming) להופיע בחנות האפליקציות האפסטור.

אפסטור\ תמונה: MacRumors

הדבר יתאפשר להורדה בכל חנות בעולם, ללא קשר לפתיחת האייפון והאייפד להתקנת אפליקציות צד ג׳ שתתאפשר עד לתחילת חודש מרץ במדינות האיחוד האירופי, יחד עם השקת עדכון מערכת ההפעלה ה-iOS 17.4.

תמונה: מיקרוסופט

בפוסט באתר המפתחים של אפל, נכתב:

מפתחים יכולים עכשיו להגיש אפליקציה אחת עם היכולת להזרים את כל המשחקים שמוצעים בקטלוג שלהם. אפליקציות יכולות גם להציע מיני-אפליקציות, מיני-משחקים, צ’אטבוטים, ותוספים שנמצאים בתוך האפליקציות שלהם.

מדובר בשינוי ענק למשתמשים ולאפל. בעבר, החברה הצהירה שהיא לא תאפשר חנויות אפליקציות של הזרמת משחקים להיות זמינות לאייפון ואייפד. זה היה מכיוון שהחברה התעקשה שכל משחק שזמין משירות ענן יצטרך להיות מדורג כאפליקציה עצמאית.

תמונה: מיקרוסופט

שירות הזרמת משחקים בענן של מיקרוסופט אקס בוקס קלאוד גיימינג, יחד עם NVIDIA GeForce Now, הצליחו לעקוף את המחסום הזה על ידי הצעת שני השירותים דרך דפדפן אינטרנט. אבל עכשיו החברות חופשיות ליצור ולהגיש אפליקציות מוקדשות לאייפון ואייפד לאפל.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra