תמונה: נטפליקס

נטפליקס עולה על הציפיות עם כמעט 5.9 מיליון מנויים חדשים ברבעון השני של 2023

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

נטפליקס (Netflix) עברה רבעון שני מוצלח, בעיקר מבחינת מצבה הפיננסי. כחלק מפרסום הדו״ח הרבעוני השני של 2023, ששיחררה היום החברה, הודיעה ​​נטפליקס כי השירות צבר כ-5.89 מיליון מנויים חדשים באחרונה. מדובר במספר הגבוה יותר מפי שניים ממה שאנליסטים פיננסיים חזו לחברה.

תמונה: נטפליקס

במכתב לבעלי המניות, נטפליקס מדווחת כעת על סך של 238.39 מיליון מנויים בתשלום ברחבי העולם. ההכנסות ברבעון השני עמדו על 8.2 מיליארד דולר ואילו הרווח התפעולי הגיע ל-1.8 מיליארד דולר, שניהם היו כחלק מהמטרות שהציבה לעצמה החברה.

חלק מעליית ההכנסות נבעה מהרחבת האכיפה של תרבות שיתוף הסיסמה של מנוי הנטפליקס, שבמסגרתה מציעה נטפליקס שיתוף סיסמה בתשלום מוזל. המודל הושק לראשונה בארה”ב, ובחלקים אחרים של העולם רק בסוף מאי האחרון. כעת הוא מיושם ביותר מ-100 מדינות, ביניהן גם ישראל, ונטפליקס אומרת כי החל מהיום היא תרחיב את האכיפה לשווקים נוספים.

Netflix
נטפליקס

בנובמבר 2022, נטפליקס השיקה את תוכנית הפרימיום הזולה שלה למנויים. היום, נטפליקס עוצרת בשקט את תוכנית הפרימיום הזולה ביותר שלה ללא פרסומות בארה”ב ובבריטניה לאחר שעשתה זאת גם בקנדה. בדוח הפיננסי של היום, נטפליקס הצהירה:

“אנו מאמינים שמחירי הכניסה שלנו במדינות אלה – 6.99 דולר בארה”ב, 4.99 ליש”ט בבריטניה ו-5.99 דולר בקנדה – מספקים ערך רב לצרכנים בהתחשב בהיקף ואיכות הקטלוג שלנו.”

נטפליקס מנסה גם להתרחב מעבר לשידור תכניות טלוויזיה וסרטים על ידי הפיכתה לסטודיו למשחקים ניידים. היא גם מפתחת משחק AAA חדש למחשבי ה-PC.

בקרוב תרחיב נטפליקס את קטלוג סדרות הטלוויזיה הקלאסיות מ-HBO לקו המוצר שלה, ויש שמועות שהיא עומדת להתחיל להציע סוף סוף אירועי ספורט חיים, החל מטורניר גולף ועוד. עוד הודיעה נטפליקס כי תסגור את האפשרות להשכיר או לרכוש סרטים ב-DVD או ב-Blu Ray החל מה-29 בספטמבר. כאשר חשוב לציין, שכך התחילה את דרכה החברה בעולם.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra