גוגל שמה מגבלה על כמות הקבצים המותרת ב-Drive אבל לרובכם זה כנראה לא יפריע

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

גוגל (Google) הציבה בחודשים האחרונים מגבלה על כמות הקבצים המותרת לאיחסון בשירות ה-Drive מבלי להודיע לאף אחד, כך עולה מדיווחים של האתר Ars Technica.

על פי הדיווח, נושא המגבלה התחיל להחשף כשמשתמש Reddit שיתף פוסט שכלל את השגיאה ״נא למחוק 2 מיליון קבצים כדי להמשיך את השימוש בחשבון הדרייב שלך״. המשתמש ההמום מצא את עצמו נעול מחוץ לקבצים שלו וחשב שמדובר בתקלה.

עוד מספרים באתר כי הנושא עלה מספר פעמים בחודשים האחרונים ומשתמשים שונים דיווחו על שגיאות משתנות. אחת השגיאות ציינה ״המגבלה ליצירת קבצים, בין אם בסל המיחזור או לא, על ידי החשבון הזה מוצתה״ ואילו אחת אחרת ציינה את מספר הקבצים כשאמרה ״שגיאה 403: מגבלת יצירת הקבצים העומדת על 5 מיליון מוצתה. כדי ליצור קבצים נוספים נא להעביר חלק מהקיימים לפח האשפה ולמחוק אותם לצמיתות״.

היה זה רק לאחר פניות מרובות לשירות התמיכה של החברה כשמשתמשים החלו לקבל תשובות רשמיות ממוקד התמיכה שאכן לא מדובר בתקלה.

נושא מגבלת הקבצים נשמע מופרך שכן, ככל הידוע למשתמש הפשוט, ניתן לאחסן כל קובץ נתמך בדרייב ככל שמקום האיחסון מתיר. יותר מזה, גוגל מציעה מגוון אפשרויות לשדרוג האיחסון בתשלום – אפשרויות שיכולות להגיע לאלפי שקלים בחודש.

בהתייחסות לפנייה של האתר, אישרו בדוברות גוגל כי אכן מדובר במנגנון הגנה מכוון. על פי הודעת הדוברות מדובר במנגנון משמטרתו למנוע שימוש לא ראוי בפלטפורמה בצורה שתשפיע על יציבותה ואבטחתה. בנוסף, בחברה ביקשו להבהיר כי המגבלה המדוברת ליצירת קבצים היא עבור כל משתמש אינדיבידואלי, מה שאומר שמשתמשי אנטרפרייז עם שטח איחסון גדול ומשותף, יכולים ליצור עד 5 מיליון קבצים לכל משתמש ולא לכל שטח האיחסון.

למרות שכעת היינו עדים לכך שישנם משתמשים שמאחסנים לא פחות מ-5 מיליון פריטים בחשבון הדרייב שלהם, המשתמש הממוצע יכול להיות רגוע שכן גוגל מעריכה כי כמות המשתמשים שצפויה להיות מושפעת מהמגבלה היא מזערית.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch