בפעם השלישית מתחילת השנה אמזון ומטא מפטרות אלפי עובדים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

אם לדייק, בסוף 2022, חברת מטא (Meta) הודיעה על גל פיטורים ראשון של כ-11,000 עובדים. בתחילת השנה הנוכחית, פיטרה פייסבוק עוד 10,000 עובדים, והיום החברה הודיעה על פיטורים של עוד 10,000 עובדים.

ולא רק במטא, חברת אמזון (Amazon) הודיעה היום על פיטורים של 9,000 עובדים מתוך מספר מחלקות בחברה עצמה, כמו: משאבי אנוש (שעצמם הודיעו על פיטורים בגל הקודם לעובדי החברה), שירותי הענן aws, שירות הזרמת הוידאו בזמן משחקים Twitch ועוד.

תמונה: פייסבוק

אומנם אצל אמזון מדובר בגל השני של פיטורם של אלפי עובדים, כאשר בפעם הקודמת בחברה פיטרו את אותו המספר בדיוק, כ-9,000 עובדים שנאלצו לחפש מקום עבודה חדש.

אמש (שני, 20.03) דיווחנו כי בחברת אפל (Apple) מתנגדים בכל תוקף למהלך שכזה, ואלה מקצצים במשרות שהיו פנויות. ברגע שעובד עוזב, בחברה מעבירים את תחום האחריות בפריסה על פני מספר עובדים, מנהלים שהפכו למתכנתים, ולא מעט ייעול פני בחברה.

עובדי אפל \ תמונה: אפל

בימים אלו באפל נזכיר, עובדים על המשקפיים החכמים המבוססים AR/VR ואנו רגע לפני אירוע המפתחים השנתי ה-WWDC 2023, שם יציגו את עדכון מערכות ההפעלה ה-iOS 17 לדוגמה, וכמובן – חשיפת המשקפיים ומערכת ההפעלה החדשה ה-xrOS.

תמונה: Antonio De Rosa

מדובר בחודשים לא פשוטים שקהילת הטק העולמית עוברת תהפוכות בהרבה פחות גיוסים, פיטורים של למעלה מ-100,000 איש שנאלצים כעת לחפש מקום עבודה חדש, עם הרגשה של טעם מר בפה.

אנחנו כמובן לא מתכוונים לאותם עובדים שגויסו לא לעשות כלום כפי שחשפו מספר עובדי מטא שפוטרו בגלי הפיטורים האחרונים שפשוט אמרו את האמת ״קיבלנו עשרות אלפי דולרים בלעשות פשוט כלום״.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra