ביי קליפי: למיקרוסופט יש עוזר חדש לחבילת האופיס שלה

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

לפני יותר מ-25 שנה, לצד חבילת אופיס 97, הציגה מיקרוסופט (Microsoft) את Clippit – העוזר החכם שניסה להנגיש לכם טיפים וטריקים בשירותיה של מיקרוסופט. ׳קליפיט׳ שהגיע במגוון אווטארים שונים, קיבל את הכינוי ׳קליפי׳, על שם האווטאר הבסיסי, שהיה למעשה אטב משרדי עם עיניים.

אותו עוזר חכם התיימר לסייע לכם בפעולות השונות בתוכנות האופיס של מיקרוסופט. בין הפעולות הציע קליפי לשמור את המסמך עליו אתם עובדים כדי לא לאבד נתונים, לזהות שאתם כותבים מכתב רשמי ולהציע עזרה בניסוח, לחפש עזרה באמצעות טקסט חופשי ואף לבצע פעולות הקשורות לאותו נושא החיפוש.

למרות הניסיונות, קליפי אף פעם לא היה חכם במיוחד. כלומר הוא היה יודע לספק את התשובות שרציתם אבל הוא לא תמיד ידע להבין את ההקשר של כל דבר ויותר מזה – הוא גם היה מוגבל בפעולות שהוא יכול לעשות. קליפי סיים את דרכו בשנת 2002 אחרי שמשתמשים רבים התלוננו על חווית שימוש לא טובה. לפני כשנתיים הוא חזר לתחייה כחלק מחבילת סטיקרים לשירות Teams של החברה.

קליפי ב-Teams | תמונה: מיקרוסופט

כמו קליפי, רק משודרג

25 שנים לאחר מכן, מיקרוסופט הופכת את קליפי לבינה מלאכותית. הבינה המלאכותית מאפשרת לכם לכתוב פסקאות ומכתבים שלמים, להיות יצירתיים רק בתיאור קצר, והכל בעניין של כמה קליקים פשוטים. נוסח הצעת העזרה הקבוע של קליפי תמיד היה ״נראה שאתה מנסה לעשות [x] , תרצה עזרה בזה?״, ומלווה במגוון אפשרויות מובנות שהייתם יכולים להמשיך משם. עכשיו זה משתפר.

כן, כחלק ממגפת ה-GPT4, מיקרוסופט לא עוצרת. אחרי בינג ודפדפן האדג׳, מגיעה תורה של חבילת התוכנות Microsoft 365 – מיקרוסופט משיקה את Copilot עבור חבילת התוכנות שלה. התכונה החדשה משלבת את הבינה המלאכותית של OpenAI בכל אחת מהתוכנות ומאפשרת מגוון חדש של אפשרויות חכמות.

כך למשל תוכלו להגדיר ל-Copilot לנסח הצעת עסקית ב-Word, שמתבססת על קבצי סיכום שעשיתם עם הלקוח ושמרתם ב-OneNote. בנוסף, כדי לשמור על שפה ועיצוב אחידים, אתם יכולים להזין קובץ של הצעה עסקית אחרת שעשיתם, ו-Copilot ייצר לכם את ההצעה החדשה על בסיס הפורמט הזה.

עובדים עם אקסל? עובדים על עמודות אינסופיות עם ערכים שייקחו לכם הרבה זמן לחשב ולהסיק תובנות? עכשיו זה נהיה קל יותר. באמצעות שימוש ב-Copilot עם אקסל תוכלו לבצע ניתוחים מעמיקים של גיליונות נתונים ולקבל תובנות בצורה מיידית. Copilot מאפשר לכם גם לעשות זאת בשפה חופשית וטבעית.

באאוטלוק, תוכנת הדואר האלקטרוני של מיקרוסופט, Copilot הופך גם שם לשימושי. הבינה המלאכותית תסייע לכם לסכם את תיבת הדואר הנכנס שלכם, לתעדף את המיילים החשובים ולחסוך לכם זמן יקר ומיותר על מיילים אחרים. כמו כן, Copilot מסייע גם בכתיבת מיילים חדשים או השבה למיילים שנשלחו אליכם, תוך הבנה של ההקשר של הדואר הנכנס.

זמינות מוגבלת, לנסיינים

מיקרוסופט מציעה את Copilot במסגרת חבילת Microsoft 365, והיא עובדת כרגע עם 20 חברות עלומות שם בשלב הניסיוני. התרחבות לחברות נוספות צפויה להיות בחודשים הקרובים, ונכון לעכשיו אין מידע לגבי מחירים ומודל הרישיונות.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch