כנס המפתחים השנתי ה-Google I/O 2023 \ מקור: גוגל

סמנו ביומנים: גוגל הכריזה על כנס ה-Google I/O השנתי שיערך ב-10 במאי

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת גוגל (Google) הכריזה על כנס המפתחים השנתי של החברה שזה יערך ב-10 במאי (יום רביעי). החברה צפויה לחשוף את הפיצ׳רים המלאים של אנדרואיד 14, שירותי גוגל, אפליקציות וחומרה חדשה.

בעוד פחות מ.. \ מקור: גוגל

אנדרואיד 14

גרסת הבטא הראשונה של אנדרואיד 14 צפויה לצאת כבר באותו היום עם מספר חידושים, כאשר החברה צפויה להציג את התשובה שלה לקישוריות הלווין ואפשרות ה-SOS, כפי שהציגה אפל בשנה שעברה. בנוסף לאנדרואיד 14, אפליקציות גוגל צפויות לצאת בגרסאות פיתוח חדשות עם שלל חידושים ושיפורים.

אנדרואיד 14 \ מקור: גוגל

בארד – התשובה של גוגל לצ׳אט בוט של בינג

תהיו בטוחים שגוגל תנצל את כנס המפתחים השנתי על מנת להציג לציבור הרחב את הצ׳אט בוט של החברה בארד, התשובה של גוגל לצ׳אט בוט של בינג. גוגל בשבועות האחרונים שחררה גישה לכלל עובדי החברה להתנסות בצ׳אט בוט מבוסס בינה מלאכותית, וביקשו מכלל העובדים לשלוח פידבקים רגע לפני שגרסת הפיתוח תהיה זמינה עבור הציבור הרחב.

גוגל צפויה לשלב את הצ׳אט בוט הבינה המלאכותית כמעט בכל השרותים של החברה. ואין ספק שיהיה מעניין כיצד בגוגל מתכוונים לעשות שימוש בצ׳אט בוט, והאם הוא צפוי ״להחליף״ את העוזרת הקולית הגוגל אסיסטנט?

הבינה המלאכותית בארד \ מקור: גוגל

פיקסל 7a

כנס המפתחים השנתי הוא בדרך כלל המקום בו גוגל חושפת לא רק מערכת הפעלה או אפליקציות ושרותים, אלא גם חומרה חדשה. הפיקסל 7a שהודלף מספר פעמים בחודשים האחרונים, כנראה כנס המפתחים יהיה המקום בו החברה תחשוף את המכשיר המוזל בסדרת הפיקסלים, כפי שנוהגת לעשות גוגל מידי שנה.

לראשונה מאז השקת סדרת הפיקסלים המוזלים בסדרת ה-a, גוגל מתכוונת לשדרג את החומרה בצורה משמעותית. איכות המכשיר צפויה אף היא להתחדש, ולהשתמש בגב קרמי ולא פלסטיק כפי שנהגה לעשות גוגל בשנים האחרונות.

מלבד גב קרמי, גוגל צפויה לשלב את המעבד החדש בסדרה, הגוגל טנסור (Tensor) 2. כמו כן, המכשיר יגיע עם מערך צילום של 2 מצלמות ראשיות ומצלמת סלפי בסגנון חור במסך.

המחיר לא צפוי להשתנות וזה יציע את הפיקסל 7a בעלות של $449, כאשר היום גוגל מוכרת את הפיקסל 6a בהנחה במחיר של $299 בלבד.

הפיקסל 7a כפי שהודלף

פיקסל טאבלט

בשנה שעברה חשפה גוגל את החזרה שלה לשוק הטאבלטים עם הפיקסל טאבלט. פרטים אודות הטאבלט לא נחשפו במלואם, ובאירוע כנס המפתחים גוגל צפויה לחשוף את המפרט המלא, המחיר וזמינות לרכישה. אנחנו מחכים.

הפיקסל טאבלט יגיע אף הוא עם מעבד הטנסור G2, ויציע תחנת עגינה שתטעין את הטאבלט, תאפשר להשתמש בו בתור ״רמקול חכם״ ועוד.

הפיקסל טאבלט \ מקור: גוגל

פיקסל פולד (בבקשה!)

אנחנו מחכים ומחכים ומחכים, ומי לא הוכרז? כן כן, אנחנו מתכוונים למתקפל של גוגל, הפיקסל פולד. בגוגל לא חשפו את המכשיר או אפילו רמזו על כך, אבל היו מי שאחראים על ההדלפה של הימצאותו של הפיקסל פולד מזה למעלה משנה.

פיקסל פולד \ מקור: FPT

פרטים מלאים כמו כמות זיכרון RAM או אחסון עדיין לא יודעים כמו גודל הסוללה ועוד. אבל מה שאנחנו כן יודעים, הפיקסל פולד צפוי להגיע עם מסך במצב סגור בגודל של 5.78 אינץ׳ ו-7.57 כשהמסך פתוח. כמו כן, הפיקסל פולד יגיע עם מעבד הטנסור החדש של גוגל ה-G2. על פי מספר דיווחים, גוגל צפויה למכור את הפיקסל פולד בעלות של $1,800 והוא יגיע בצבעים שחור ולבן.

פיקסל פולד \ מקור: FPT

בהשוואה למתקפלים האחרים בשוק, הפיקסל פולד של גוגל צפוי להיות הכבד ביותר. וזאת מכיוון גודל הסוללה שצפויה להיות הגדולה ביותר מכל מתקפל אחר בשוק.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra