תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

גוגל והשפה העברית, והפעם: הקראה קולית שוטפת של טקסט

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

אנחנו והחברים בקבוצת הטלגרם שלנו ממשיכים לעקוב באדיקות אחרי ההתקדמות של גוגל (Google)בתמיכה בשפה העברית על גבי הפלטפורמות השונות שלה. לא מזמן הראנו לכם את יכולות הדיבור של האסיסטנט בהקראת הודעות וואטסאפ, וכן גם העברית השוטפת שמקריאה לנו תוצאות של שאלות חיפוש קולי בעברית. כעת אנחנו רואים אינטגרציה נוספת בדמות הקראת טקסט בעברית, כחלק מאפשרויות הנגישות במכשירים.

הקראת טקסט, או: Text-to-Speech

תחום הנגישות הוא משהו שבחברות הטכנולוגיה הגדולות משתדלים להשקיע בו כדי לתמוך בכמה שיותר משתמשים בעלי מוגבלויות. אחד מהפיצ׳רים שנמצאים בלא מעט מכשירים הוא הקראת טקסט לכבדי ראייה. פיצ׳ר של הקראת טקסט מוטמע בכל מיני מקומות ומטרתו היא למקם את המשתמש בשירות או בתפריט בו הוא נמצא על גבי המכשיר ולהבין את ההקשר הרלוונטי, כמו הקראת תפריטים במכשיר, קישורים, כתבות, פונקציות באפליקציות ואפילו תיאורים של תמונות אם קיימים.

תמונה: אלדד מטמון, The Verifier

כרגיל, קבוצת הטלגרם המדהימה שלנו לא מפסיקה לספק לנו אוצרות ואחד המשתמשים (Liran Kesar) הסב את תשומת ליבנו אל הוספת התמיכה העברית גם לתחום ההקראה הקולית. תוספת שגוגל טרם הכריזה עליה באופן רשמי.

צפו: גוגל מוסיפה תמיכה בעברית ל-text-to-speech

בסרטון שהוספנו אתם יכולים לראות את היכולת החדשה בהדגמה של הקראת הודעות דואר אלקטרוני וגם גלישה באתר שלנו. בהגדרות ניתן להגביר את מהירות ההקראה וכן גם את ה״פיץ׳״ שמאפשר להחליט אם רוצים קול גבוה או קול נמוך, בהתאם להעדפתכם.

גוגל, כך נראה, הוסיפה את התמיכה בעברית ב-Text to Speech כבר לפני כמה חודשים כפיצ׳ר שבא והולך ועכשיו נראה שהוא כאן להשאר. האם נראה את השפה העברית מתווספת לשפות התמיכה הרשמיות של גוגל בכנס המפתחים הקרוב?

ככה תפעילו את זה במכשיר האנדרואיד שלכם

אם יש לכם מכשיר אנדרואיד, יש סיכוי טוב שהמכשיר כבר כולל את האפשרות החדשה, אנחנו בדקנו על גבי מכשיר הפיקסל 7 פרו, וככה תוכלו להגדיר את זה בו:

  1. לכו אל הגדרות המכשיר
  2. ביחרו בנגישות
  3. לחצו על Select to Speak
  4. הפעילו את האפשרות החדשה ואשרו את כל ההתראות.
  5. כעת יופיע לכם אייקון נגישות בצד המכשיר למטה שם תוכלו להפעיל אותו בכל חלון בו תהיו.
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch