מקור: Wix

גם בישראל: גוגל ו-Wix מפטרות מאות עובדים

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

בחודשים האחרונים קהילת הטק העולמית עברה טלטלה לא פשוטה עבור עשרות אלפי עובדים בחברות כמו: מטא, גוגל, מיקרוסופט, אמזון, טוויטר ועוד – אשר נשארו ללא מקום עבודה וללא אשרות ויזה, שחייבו את אותם העובדים לחזור אל מדינות המוצא.

נראה שגל הפיטורים לא עוצר, ובשבוע שעבר החלו לקבל מאות עובדים מחברת Wix, פלטפורמת בניית האתרים הישראלית, הודעות על הפסקת עבודתם בחברה. אם להיות מדוייקים, מדובר ב-370 עובדים אשר מרביתם מארה״ב, אך ביניהם גם עובדים בישראל שיאלצו לחפש מקום עבודה חדש. מדובר בגל פיטורים שני בתוך כחצי שנה, אז פיטרה Wix כ-300 עובדים.

במטא מתכוננים לגל פיטורים נוסף

גל הפיטורים של כ-12 אלף עובדים בגוגל שיצא לפועל לפני מספר שבועות לא פסח על גוגל ישראל, בימים הקרובים צפויים לקבל עשרות עובדים הזמנה לשימוע לפני פיטורים. כאשר מדובר בכ-6% מסך כל העובדים בישראל, בדיוק כפי שעשתה גוגל בכל משרד ומדינה מסביב לעולם בגל הפיטורים האחרון.

נראה כי גל הפיטורים בעולם הייטק לא נעצר, ומתברר כי גם חברת מטא (Meta) מתכוננת לגל פיטורים נוסף, לאחר שדיווחים על עובדי החברה שלא מבצעים את המשימות בזמן, ונראה שכלל וכלל לא עובדים. הדיווחים הנ״ל הגיעו עד למנכ״ל החברה מארק צוקרברג שעל פי מקורבים יודיע כבר בקרוב על גל פיטורים נוסף שצפויה החברה לעבור. לא מזמן אמר צוקרברג, כי שנת 2023 תהיה שנת הבראה עבור מטא, פייסבוק אינסטגרם ושאר החברות תחת המטריה.

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra