תמונה: Canva

דוח: טיקטוק זיהתה רשתות של 1,700 משפיענים תומכי רוסיה וחסמה אותם

אלדד מטמון | Eldad Matmon
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon - עורך ראשי

הרשת החברתית טיקטוק (TikTok) מדווחת כי זיהתה וחסמה שתי רשתות משפיענים פרו רוסים, הכוללות בתוכן כ-1,700 חשבונות, שהשתמשו ברשת כדי להפיץ מידע שקרי לגבי המלחמה של רוסיה עם אוקראינה.

החשבונות השתמשו בפיצ׳ר מובנה ברשת המאפשר לקחת טקסט ולהפוך אותו לאודיו (Text-to-speech) ובכך להפיץ את המידע בשפות שונות ברחבי הרשת, כשהם מתמקדים בעיקר בקהלים הנמצאים בגרמניה, איטליה ובריטניה.

לפני שטיקטוק זיהתה והורידה את החשבונות, הם הספיקו לאסוף כמות של 133,000 עוקבים בזמן שבין חודש יולי לספטמבר, בשנה שעברה. על פי הדיווח של טיקטוק, רוב החשבונות פעלו מרוסיה אך שינו את זהות הוירטואלית כך שיופיעו כאילו הם מחוברים מאירופה.

הפעילות נחשפה כחלק מדוח שפרסמה החברה על פעולותיה למען מניעת כל פעילות דיס-אינפורמציה ביבשת אירופה במהלך החודשים יולי-דצמבר. הדוח פורסם כחלק מיוזמת האיחוד האירופיע Code of Practice on Disinformation, שמחייבת חברות טכנולוגיה גדולות כמו טיקטוק, פייסבוק ועוד לדווח על צעדיהן במלחמה נגד העברת מידע שקרי ברשתות.

מתוך הדוח של טיקטוק

בעבר נטען כי הרשת החברתית טיקטוק היא מנוע צמיחה להפצת מידע שקרי והיו פעמים גם שלשאלת חיפוש אחת היו עולות 5 תוצאות שונות. מאז מגפת הקורונה ולאור אירוע פוליטיים גדולים, ביניהם המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, טיקטוק וחברות טק נוספות משקיעות מאמצים כדי להפוך את הרשתות לבטוחות מבחינת המידע שהן מספקות למשתמשים, וגם בין היתר כדי לחזק את הלגיטימציה שלהן בשטח.

תגיות:
שתפו כתבה
פורסם על ידי אלדד מטמון | Eldad Matmon עורך ראשי
עקוב:
ממקימי האתר ועורך ראשי | מנהל מוצר ביום וסקרן טכנולוגי בכל רגע נתון. אוהב פיתרונות טכנולוגים ותמיד מחפש את הדבר המרגש הבא שישתלט על העולם. נהנה מכל העולמות וכל מערכות ההפעלה ובעל זוית ביקורתית על כל חידוש שיוצא. בעל ניסיון רב בכתיבה טכנולוגית וכן הופעות טלוויזיוניות ב׳סוגרים עניין׳ עם שי גולדן בערוץ 13. ממקימי אתר The Verifier, יוצא איחוד האתרים GSM-Israel ו-TechIT של אבי דוד. | סלולרי: iPhone 14 Pro סלולרי: Pixel 7 Pro שעון חכם: Apple Watch S7 שעון חכם: Pixel Watch