זה קורה: באפל בוחנים אייפון ״אולטרה״ בנוסף לדגמי הפרו

אבי דוד | Avi David
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David - עורך משנה

חברת אפל (Apple) הודיעה על ירידה של 6% בהכנסות הרבעון האחרון אבל הצהירו כי לחברה יש למעלה מ-2 מיליארד מוצרים מסביב לעולם. האם זה מנחם את העובדה שבאפל לא מצליחים כבר מספר שנים מאז השקת האייפון X באמת לחדש? האי הדינמי בסדרת האייפון 14 פרו והאייפון 14 פרו מקס הוא חידוש או סתם גימיק שיווקי?

האי הדינמי \ תמונה: אפל

מארק גרומן מעיתון בלומברג מדווח היום (ראשון, 05.02), כי באפל בוחנים את האפשרות להוסיף מכשיר אייפון נוסף בסדרה. כזה שיהיה מעל סדרת הפרו ויציע למשתמש חיי סוללה ארוכים יותר, מערך צילום ומעבד מתקדמים, הוספה של זיכרון עבודה ואפילו מסך גדול בהרבה יותר מייתר דגמי האייפון שבסדרה. בדיוק כפי שעשתה החברה עם שעון האפל ווטש אולטרה אשר מציע גימור מתקדם, עמידה למצבים קיצוניים ופונקציונאליות מתקדמת.

בדומה לסדרת האייפון 14 \ תמונה: אפל

באפל לא מצליחים להמריא עם סדרת האייפון הרגילה, המשתמשים לא נוהרים לרכוש את הדגמים הפשוטים יותר. בעבר הניסוי עם האייפון מיני לא צלח, ואילו עכשיו עם דגם פלוס, המשתמשים עדיין לא משתכנעים למה לרכוש אייפון עם עיצוב רענן אך עם חומרה של השנה שעברה?

באפל מתכוונים להוסיף אייפון כזה שיבדיל את עצמו מסדרת הפרו, והמחיר עצמו אף הוא צפוי להיות גבוה בהרבה. על פי הצהרת טים קוק מנכ״ל אפל בשיחת הגשת הדוחות של הרבעון האחרון ״המשתמשים מוכנים לשלם יותר, אבל צריכה להיות לכך הצדקה״.

פלוס אבל עם מינוס בבנק \ תמונה: אפל

על פי גורמן, באפל לא מתכוונים להוסיף מכשיר שכזה לא לפני 2024, כך שהשנה אנו עדיין נקבל את סדרת האייפון 15 עם ארבעה מכשירים בסדרה. כאשר דגמי האייפון 15 והאייפון 15 פלוס יקבלו את האי הדינמי, מעבד ה-A16 ביוניק, מעבר למחבר USB C ושדרוג למערך הצילום. ואילו דגמי האייפון 15 פרו והאייפון 15 פרו מקס, יקבלו שדרוג משמעותי למערך הצילום, כזה שיאפשר לצלם זום בצורה נקיה וברורה יותר, מעבר למעבד מתקדם יותר ואיכות בניה מתקדמת עם שימוש בחומרים כמו טיטניום ועוד. גם כאן סדרת הפרו צפויה לקבל את מחבר ה-USB C.

האם זה יספק את המשתמשים? הרי מדובר בעוד שנה משעממת בכל הקשור לאייפון. דוגמה חיה לכך היא חברת סמסונג, אשר השיקה את סדרת הגלקסי S23 ובכך שניתן לצלם באיכות של 200 מגה פיקסל וזום חזק יותר שיעזור לכם לצלם את הירח. על זה מוציאים סדרה חדשה? באמת?

שתפו כתבה
פורסם על ידי אבי דוד | Avi David עורך משנה
עקוב:
ממקימי האתר ועורך משנה | פנבוי של אפל אבל שומר חסד נעורים למיקרוסופט. מומחה SEO והתמיכה הטכנית של הצוות באתר. לאבי ניסיון רב בכתיבה טכנית ועבודה בתחום - בין היתר היה שותף ב-GSM-Israel ובעל אתר טכנולוגי עצמאי בשם TechIT. | סלולרי: iPhone 14 Pro Max מחשב: MacBook Pro Late 2018 15" טאבלט: iPad Pro 11" שעון חכם: Apple Watch Ultra